Umuda yolculuk yalan oldu

Umuda yolculuk yalan oldu
banner23


Türkiye’den iş bulacakları bahanesiyle kandırılıp yasadışı yollardan Güney’e geçirilip orada bir köyde terk edilen zanlılar Bayram ve Bedreddin Tosun, Kermiya Sınır Kapısı’na gelerek teslim oldular


Türkiye’de kandırılıp ülkemize getirilen ve Güney Kıbrıs’ta kendilerine iş bulunacağı ve Euro kazanacakları vaadi ile paraları alınıp yasadışı yollardan Güney’e geçirilip orada bir köyde terk edilen zanlılar Bayram ve Bedreddin Tosun, önceki gün Kermiya Sınır Kapısı’na gelerek teslim oldular. Zanlılar dün Nöbetçi mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Polis bulguları aktardı

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Hamza Tarman, olayla ilgili bulguları aktardı.

Tarman, zanlılar Bayram ve Bedreddin Tosun’un ülkeye Türkiye’den 24 Temmuz tarihinde Girne Turizm Limanı’ndan giriş yaptıklarını söyledi. Polis, zanlıların akabinde daha önceden kendilerine Güney Kıbrıs’ta iş bulup orada çalışmalarını sağlayacağını söyleyen henüz tespit edilemeyen kişi tarafından kandırılıp 5 Bin Euro paralarının alındığını ve bilmedikleri bir yerden Güney Kıbrıs’a götürülerek orada terk edildiklerini mahkemeye aktardı. Polis memuru Hamza Tarman, zanlıların önceki gün Kermiya Sınır Kapısı’na gelerek teslim olduklarını belirterek aleyhlerine bir soruşturma başlatıldığını ve soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için ilk etapta 2 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

2 gün poliste bekleyecekler

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Kaynak: Yeni Bakış


Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18