Uluçay:” Görev Süremi Dolduracağım”

Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne konuşan Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay yeni hükümet kurulsada önünde 1,5 yıllık süre olduğunu belirtti, görevime devam edeceğim dedi.

Uluçay:” Görev Süremi Dolduracağım”
banner23

Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne konuşan Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay yeni hükümet kurulsada önünde 1,5 yıllık süre olduğunu belirtti, görevime devam edeceğim dedi.

“Görev Süremi Dolduracağım”

Uluçay “Meclis içtüzüğüne göre seçimlerden sonra yeni bir yönetim belirlenir. Bu yönetim 3+2 kuralına göre oluşur. Göreve gelen 3 yıl başkanlık yapar yeni dönemde de 2 yıl için yeni başkan seçilir. Bugüne kadar böyleydi, dolayısıyla benimde önümde 1,5 yıllık süre var. Bundan dolayı süremin dolmasını bekleyeceğim” diye konuştu.

İddialara Yanıt Verdi

Öte yandan Cumhuriyet Meclisi önünde açıklama yapan Yasa-Sen’in iddialarına da yanıt verdi 

Uluçay açıklamasında şöyle dedi;

BASIN AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Meclisi Başkanı olarak göreve gelir gelmez başta Genel Sekreterim, Özel Kalem Müdürüm ve diğer müdürlerimle yapılan istişarelerde, Meclis personeli tarafından dile getirilen sorunların ivedilikle çözüme kavuşturulması yönünde çalışma başlatmaları talimatını verdim. Cumhuriyet Meclisi çalışanları arasında bir grubun çalışma saatlerine ısrarla riayet etmediği, giriş-çıkış kayıt defterinde birden çok kişi yerine imza atıldığı yönündeki şikâyetlerin dikkate alınması üzerine ve kamu Görevlileri Yasası’nın amir hükmü gereği tüm kamu görevlilerinin çalışma saatlerinde görev yerlerinde bulunmak zorunda olduğundan da hareketle, kronikleşen bu ihmal ve istismarın önlenmesini teminen personelin giriş ve çıkışlarında uygulanan defter siteminden elektronik kart sistemine geçiş 1 Şubat 2019 tarihinde sağlanmıştır.

Sözkonusu uygulama sonucunda ciddi şekilde tasarruf sağlanmış, görev yerini izinsiz terk, işe gelmeme ve denetimsiz ek mesainin önüne geçilmiş, tüm personele eşit ve adil muamele tesis edilmiştir. Tüm halkımızı ve grev kararı alan sendika yönetimini de temin etmek isterim ki, Cumhuriyet Meclisi personelinin çalışma saatlerinde görev yerinde bulunması ve haksız ek mesainin önüne geçilmesi yönündeki uygulama, bir takım mesnetsiz iddia ve gerçek dışı ithamlara rağmen kararlılıkla sürdürülecektir. 

Bu vesileyle, Cumhuriyet Meclisi’nin en verimli bir şekilde faaliyet gösterebilmesi için büyük bir özveriyle çalışmakta olan tüm personelime kamuoyu önünde teşekkür eder, saygılar sunarım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18