Uçaner "Size kolay gelsin"

"YENİ HÜKÜMET KURULDU,UMARIM HAYIRLI OLUR,BİRÇOK ŞEYİN BİZİ BAĞLADIĞI GİBİ,ÖZELDE BENİ BAĞLAYAN SAĞLIKTIR!"

Uçaner "Size kolay gelsin"
banner23

SAĞLIK...
YENİ HÜKÜMET KURULDU,UMARIM HAYIRLI OLUR,BİRÇOK ŞEYİN BİZİ BAĞLADIĞI GİBİ,ÖZELDE BENİ BAĞLAYAN SAĞLIKTIR!
FAİZ ABİ,FİLİZ ABLA,ELLERİNDEN GELDİĞİ KADAR UĞRAŞIP VERİMLİ OLMAYA ÇALIŞTILAR,DAHA DA VERİMLİ OLABİLİRLERDİ AMA ELİNİZDEKİ UN VE SU SİZE ANCAK BU KADAR HAMUR YAPMA OLANAĞI VERİR,
YENİ SAĞLIK BAKANIMIZ ,BÖLGEMİZDEN,GÜZELYURT SAĞLIK MERKEZİ ESKİ SORUMLU HEKİMİ DE OLAN HALKTAN BİRİSİ ALİ ABİMİZ,DR.ALİ PİLLİ.
ONUN BAKANIMIZ OLMASINA SEVİNDİM,KENDİ ADIMA YAZIYORUM BU YAZIYI,BİR DOKTOR OLARAK,DAHA FAZLA HİZMET VERMEK İSTEYEN BİR DOKTOR,CERRAHİ BRANŞ HEKİMİ -ÜROLOJİ UZMANI OLARAK YAZIYORUM BU YAZIMI,UMARIM ALİ ABİME DE ULAŞIR,BUNU OKUR,ELLERİNİ KOLLARINI SIVAR VE BİZİM YAŞADIĞIMIZ SORUNU ÇÖZER.
LBNDH NDE 8 AMELİYATHANE VAR,BUNLARIN 6 SI GENEL,1 İ LOKAL VE 1 İDE ACİL AMELİYATHANESİ OLARAK KULLANILMAKTA,PEKİ KAÇ CERRAHİ BRANŞ UZMANI DR VAR BİLİYORMUYUZ?50-60-70?
BEN SİZE ÜROLOJİDEN ANLATIM YAPIP GERİSİNİ DE SİZİN HAYALLERİNİZE BIRAKIYORUM.
6 UZMAN OLARAK HİZMET VERİYORUZ LBNDH NDE ,HİYERARŞİK DÜZENİMİZ,SERVİSTE YARDIMLAŞMAMIZ,AMELİYATLARDAKİ DAYANIŞMAMIZ ,NÖBETLERDEKİ DEĞİŞİMLER,YARDIMLAŞMALAR BİRBİRİMİZİ DESTEKLEMEMİZ ÖRNEK ALINACAK BOYUTTA GÜZEL VE DİSİPLİNLİ.
AMA ÇOK BÜYÜK BİR PROBLEMİMİZ VAR,BİZİ MESLEĞİMİZDEN SOĞUTAN,BİZİ SIRASINDA NEDEN BURDAYIM DİYE DÜRTEN  ÇOK BÜYÜK--SİSTEME ,SİSTEMSİZLİĞE,MEVCUT OLAN YAPININ EKSİKLİKLERİNDEN DOLAYI AMELİYATLARIMIZI İSTEDİĞİMİZ SAYIDA,İSTEDİĞİMİZ ZAMANDA,HASTALARI BEKLETMEDEN YAPAMAMANIN VERDİĞİ PROBLEM! 
6 AMELİYATHANE ODASI,50 DEN FAZLA CERRAHİ BRANŞ MESLEKTAŞIMIZ,HAFTADA 5 GÜNLÜK BİR ÇALIŞMA.
PAZARTESİ GÜNÜ 4 ÜROLOĞA SADECE VERİLEN 1 ODA !  VE O ODA SADECE  ENDOSKOPİK VEYA KÜÇÜK CERRAHİ ( IŞIĞI DÜZGÜN AYARLAYABİLİRSENİZ) YAPABİLECEĞİNİZ BİR ODA !
4 ÜROLOG HAFTADA YAKLAŞIK HERBİRİ 30-40 HASTA GÖREMEKTE ,HERBİRİ EN AZ HER HAFTA 5 ER KİŞİYE AMELİYAT RANDEVUSU VERİP BUNU PLANLAMAKTA,O GÜN TOPLAM YAPABİLECEKLERİ AMELİYAT SAYISI VAKALARIN BÜYÜKLÜKLERİNE GÖRE 7 ,BELKİ 8 !,GERİYE KALAN 10-12 HASTA BEKLER,KLİNİKLERDEN DE DEVLET HASTANESİNDE AMELİYAT OLMAK İSYETENLERDE EKLENİNCE BU SAYI HER HAFTA 20 HASTA OLARAK SADECE PAZARTESİ GÜNKÜ ARKADAŞLARDAN KALANLAR DEMEK! 
SALI GÜNLERİ BEN VE MESLEKTAŞIM 2 KİŞİ AYNI ODADA,HER HAFTA 7-8 YAZDIĞIMIZ VAKALARDAN EN AZ 2 Sİ İPTAL OLDUĞU İÇİN GÜNLERİ PAYLAŞMA KARARI ALDIK ,1 SALI KENDİSİ,DİĞER SALI ORTAK,3.SALI BEN,ORTAK GÜNE HASTALARI İPTAL ETMEMEK İÇİN BEN VAKALARIMI AYDA 1 SALIYA 7-8 HASTA OLARAK YAZIYORUM,Kİ NET OLSUN,HASTADA BENDE O GÜN AMELİYATININ OLACAĞINI BİLSİN,İPTAL OLMAYACAĞINDAN EMİN OLSUN.AYLIK BAKTIĞIM HASTA SAYISI 150 ,BUNLARDAN EN AZ 20 Sİ NET AMELİYAT,VE BİR KISMI  İŞEYEMEYEN,TAŞLARLA TIKANAN,MESANE KANSERİ,BÖBREK TAŞI OLAN YANİ ACİLİYETLERİ OLAN HASTALAR,AMA GÜNÜM OLMADIĞI İÇİN MAALESEF YAZAMIYORUM,EN KÖTÜ 3 HAFTA BEKLERLER! SİZE MESANE KANSERİNİZ VAR-3 HAFTA BEKLEYCEKSİNİZ DENİLSE NAPARDINIZ?  HER AY EN AZ 10 HASTAMA İLERİKİ AYLARA RANDEVU VERİYORUM,ŞU AN TEMMUZ DOLU! 
6 ÜROLOĞA PZTESİ1,SALI 1 CARŞAMBA 2-3 ODA,AMELİYAT SAYIALRI 10-10-20 GÜNLERE GÖRE !
GELELİM ÇARŞAMBAYA : YILLARDIR KÜÇÜK ODAMIZ VE 5 NUMARALI ODAMIZDA ,6 UZMAN OLARAK BİRŞEKİLDE PAYLAŞARAK,BİRBİRİMİZİ KIRMADAN ZAR ZOR 1 GÜNDE 20 AMELİYAT YAPTIĞIMIZ OLDU,HER HAFTA RUTİN 2-3 HASTA İPTAL EDİLİR,
SAĞOLSUN YETKİLİLER  BİZE ÇARŞAMBALARI 1 EK ODA -7 NO LU AMELİYAHANEYİ DE AÇIYORLAR SON 1 YILDIR VE BU ŞEKİLDE İPTALLERDEN HASTALARIMIZI RAHATLATMIŞ OLUYORUZ ,,,AMA!!!
EĞER O GÜN 7 NO LU ODANIN HEMŞİRESİ ,VEYA ANESTEZİ TEKNİKERİ RAPORLUYSA,VEYA İZİNLİYSE,O GÜN O ODA ÇALIŞMIYOR!!!!ODA SAYILARI YETERSİZ BİLE DEĞİL!EN AZ 30 ODA OLACAK, HER SERVİS KENDİ GÜNLÜK AMELİYAT PROGRAMINI YAPACAK. 
   YANİ MEVCUT SİSTEMDE KADERİNİZ AMELİYATHANE BAŞHEMŞİRESİ,TENİKERLERİN ÜSTÜN ÇABASI İLE BAŞKA BİR TEKNİKER VE AMELİYAT HEMŞİRESİ BULMALARINDA,SAYILARI ÇOK YETERSİZ,HER BÖLÜMÜN SADECE ONLARIN AMELİYATINA GİRMELERİ GEREKEN ÖZEL YETİŞMİŞ HEMŞİRELERİ OLASI LAZIM,1 GÜN ORTOPEDİ,1 GÜN CERRAHİ,DİĞER GÜN KADIN DOĞUM BANA GÖRE YANLIŞ,HER HEMŞİRE KENDİ BÖLÜMÜNÜ  EZBERLEMESİ LAZIM ,BAŞKA ODALARA DA GEREKİRSE YARDIM AMAÇLI SADECE ! O HEMŞİRE VE TEKNİKER BİLECEK Kİ SADECE ÜROLOJİYE VEYA GÖZ,VEYA KBB YE AİT OLACAK.AMA HER GÜN ... 
ELLERİNDEN GELDİĞİ KADAR UĞRAŞMALARINA RAĞMEN BAZEN MAALESEF EKSİK PERSONELDEN DOLAYI 2 ODA OLARAK 6 KİŞİ YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ.AMELİYATHANE SAYILARI YETERSİZ! 
ANESTEZİ UZMANI KARDEŞLERİMİZ SAYISAL OLARAK YETERSİZ,HER BİRİ 3 DOKTORLUK İŞ YAPMAKTA,GÖZLERİNİ NÖBET SONRASI DAHA AÇAMADAN,1 YUDUM KAHVE İÇEMEDEN,KADIN ERKEK,ELLERİNDEN TUTUP ODALARA GÖTÜRÜYORUZ,SAĞOLSUNLAR BİZİ KIRMIYORLAR,SAYILARI EN AZ 3 DR DAHA FAZLA OLSA,HEM ONLAR,HEMDE BİZ ÇOK MUTLU OLURDUK.ANESTEZİ UZMANI DR SAYILARI YETERSİZ!
AMELİYATHANE TEMİZLİK PERSONELİ,7 ODAYA 4 BAYAN SANIRIM,1 ODA BİTER BAYANLAR DİYE BİR SES,DİĞER ODA BİTER BAYANLAR DİYE BİR SES,SU İÇEMEDEN GÜNLERİNİ BİTİRİYORLAR HASTA VE DR U MEMNUN ETMEK İÇİN ,SAYILARI AŞIRI YETERSİZ.
HASTALARI TAŞIYAN ERKEK YARDIMCI PERSONEL 4 KİŞİ,GÜNDE 30-40 HASTAYI YATAK-SEDYE-AMELİYAT MASASI OLARAK TAŞIMAKDAN BODYBUİLDİNG Cİ OLDULAR, SAYILARI YETERSİZ! 1 İ İZİN ALSIN,ORTALIK KAOS,HASTALARI BİZ TAŞIYORUZ! ÖNEMLİ DEĞİL...
ALİ ABİM,ÇOK SORUN VAR,AMELİYATHANE ÇOK BÜYÜK SORUN,BAŞKA MERKEZLERDEKİ KURSLARA GİDİNCE ,ÇALIŞMA SİSTEMİ ,PERSONEL,ODA,DR,VS VS YETERLİLİĞİNİ GÖRÜNCE BİZ NERDE ÇALIŞIRIK! BİZ NASIL ÇALIŞIRIK DİYE DÜŞÜNMEKTEN UYUMADIĞIMIZ GECELERİMİZ OLUYOR! 
SİZE KOLAY GELSİN,BU YOL ÇOK ZOR BİR YOLDUR,1 GÜN SİZİ AMELİYATHANEYE DAVET EDELİM,GELİP YERİNDE GÖRÜNÜZ,O ZAMAN SORUNUN BOYUTUNU VE NE DEMEK İSTEDİĞİMİ DE ANLARSINIZ,
BAKANLIĞINIZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN,SAYGILAR.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Attila Merter
Attila Merter - 10 ay Önce

sn doktorumu takdir ettim.sonuna kadar okudumm...size de kolay gelsin doktorumm

SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18