Üç tapu memuru tutuklandı

Üç tapu memuru tutuklandı
banner23

İşadamı Mehmet Eminoğlu ve tasdik memuru, Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Başkanı Serdar Özbekoğlu, Girne bölgesindeki iki ayrı dairenin devrin ilişkin vekâletnameye sahte imza atarak tasdikledikten sonra Girne Tapu ve Kadastro Daresi’ne verip, söz konusu taşınmaz malları Investment İnşaat Şirketi’ne devrini sağladıkları suçlamasıyla tutuklanan Mehmet Eminoğlu ile Serdar Özbekoğlu davasında dün tutuklanan Girne Tapu Dairesi çalışanı 3 kişinin  Türkan Dayı, Vedia Vaizoğlu ve Özlem Akdağ oldukları belirtildi. 

Sahte evrakla üzerine mal geçirme davası ile ilgili olarak süren soruşturmada Mehmet Eminoğlu ve Serdar Özbekoğlu’nun tutukluluk süreleri devam ederken, Girne Tapu Dairesi’nden 3 personelin tutuklanarak “sahte evrakı dikkatsizce alarak, işlem koymakla” suçlanması, daire personelinin iş bırakma eylemine neden oldu.

Tutuklanan iş arkadaşlarına destek vermek isteyen Girne Tapu Dairesi çalışanları, iş bırakma eylemi gerçekleştirerek, davanın görüşüldüğü Girne Kaza Mahkemesi’ne gitti, yaşananları protesto ederek asıl suçluların ‘sahte evrakla üzerlerine mal geçiren Mehmet Eminoğlu ve Serdar Özbekoğlu olduğunu’ söyledi.

Girne Tapu Dairesi çalışanları, iş arkadaşlarının suçsuz olduğunu ve haksızlığa uğradıklarını belirterek, dairede her gün yüzlerce işlem yapıldığını, ciddi bir yoğunluk yaşandığını, bu nedenle de sahte evrakların gözden kaçmış olabileceğini iddia etti.

GİRNE TAPU DAİRESİ’NDE BİR GÜNLÜK UYARI GREVİ

Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAK-SEN) Girne Tapu Dairesi’nde uyarı amaçlı bir günlük grev kararı aldıklarını duyurdu.

HAK-SEN’den yapılan açıklama şu şekilde:

“Sendikamız, Girne Tapu Dairesi’nde son günlerde yaşanmasını istemediğimiz konulardan dolayı bir günlük uyarı grev kararı almıstır. 

Sistemin eksikliklerine, çalışan haklarının tümünün korunması için gerekli yasal değişikliklere dikkat çekmek için uyarı grevi yapıyoruz. Amacımız yargıya müdahale etmek değil, sistemin aksaklıklarını vurgulamaktır. Yaşanan sıkıntıların yanında, personel eksikliği gibi konularda da HAKSEN olarak çalışanın yanında olacağız.

Konuyu İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’a ilettik. Gerekli görüşmeleri en hızlı şekilde gerçekleştirip, çözüme katkı koyacağız.”

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 17:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağusadan bir vatandaş
Mağusadan bir vatandaş - 2 yıl Önce

Ben Girne tapu dairesine tereke işlemlerimi yapmak için yaklaşık bir sene önce gittim.Beni perişan ettiler.Bir memur bile dogrudürüst benimle ilgililenmedi.Fakat şuna şahit oldum.Emlak şirketlerinin gönderdiği elemanları memurlar tanıyor ve hemen onların işlemleri yapılıyor.Gelen bu kişiler gelip benim önümde hiç zorlanmadan işlerini halledip gidiyorlar.Memura bu nedir dediğimde " bu kişiler devamlı olarak gelirler onun için" cevabını verdi.Bu durum öğlene kadar böyle devam etti canım okadar sıkıldı ki sertçe memura ne zaman benimle ilgileneceksiniz dedim.verdiği cevap git dilekçe yap öyle gel.Ben mi yol sokak gösterecegim sana.Allah sizi bildiği gibi yapsın deyip neden sabahtan beri bana bunu söylemediniz deyip çıktım daireden.İşimi nasıl hallettim biliyormusunuz.2800TL verip bir emlak işleri yapan noterden hallettim.İşte girne tapu dairesinin durumu.Çok çalışıyorlar.Bu nedenle evrakları kontrol edemiyorlar.Çok üzüldüm.

Ahmet SERYİR
Ahmet SERYİR - 2 yıl Önce

Tapu memurlarının DİKKATSİZLİK ve/veya başka bir nedenle SAHTE EVRAKI ""gözden kaçırma"" LÜKSÜ YOKTUR.
İşlemleri yaparken AZAMİ hatta ELİNDEN GELENDEN daha fazla DİKKAT EDECEK !
Yargıç / Mahkeme kararına karşı UYARI GREVİ yapanlar da HAPİSE ATIMALI !
Ne demekmiş ""iş çok yoğun gözden kaçmıştır"" AFFEDİLECEK SUÇ DEĞİLDİR !
İHMAL veya DİKKATSİZLİK !
İnsanlara MÜLK EDİNME korkusu verir bu DİKKATSİZLİK !

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18