UBP'nin tavrını DP'nin kararı belirleyecek

UBP'nin tavrını DP'nin kararı belirleyecek
banner23

DP Parti Meclisi pazartesi toplanarak görüşmeleri değerlendirecek


UBP, DP'den  çıkan sonuca göre görüşmelere devam ya da görevi iade kararı alacak


Ulusal Birlik Partisi (UBP)- Demokrat Parti (DP) koalisyon görüşmesi tamamlandı.

Yaklaşık iki saat süren görüşmenin ardından basına yapılan açıklamada, DP Parti Meclisi’nin görüşmeleri Pazartesi günü ele alacağı; buradan çıkan sonuca göre UBP’nin koalisyon görüşmelerini ilerletme ya da görevi iade etme kararı alacağı açıklandı.

Özcafer "Parti Meclisi pazartesi toplanacak

DP Genel Sekreteri Afet  Özcafer toplantının ardından yaptığı açıklamada, 7 Ocak seçimlerinde halkın DP’ye 3 milletvekiliyle muhalefette kalma görevi verdiğini anlattı.

DP’nin muhalefette kalmaya hazır iken, mevcut durumda kilit parti noktasına geldiğini anlatan Özcafer, ülkenin hükümetsiz kalmaması gerektiğini vurgulayarak bu nedenle dörtlü ve üçlü koalisyon görüşmelerini yürütmek durumunda olduklarını dile getirdi.

UBP heyetiyle bugün yaptıkları görüşmenin ardından Pazartesi günü yapılan tüm görüşmelerin DP Parti Meclisi’nde ele alınacağını anlatan Özcafer, haftaya durumun netleşmesini dilediğini kaydetti.

Oğuz "DP Parti Meclisi'nden çıkan sonuca göre ya görüşmelere devam edilecek ya da görev iade edilecek"

UBP Genel Sekreteri Dursun Oğuz da sandıktan birinci çıkan parti olarak kendilerine hükümet kurma görevi verildiğini ve bu bağlamda partilerle görüşmeler yaptıklarını anlattı.

Bugünkü görüşmeden çıkan sonucun Pazartesi günü DP Parti Meclisi’nde değerlendirileceğini dile getiren Oğuz şöyle devam etti:

“Biz Pazartesi günü DP Parti Meclisi’nden çıkacak duruma göre YDP ile görüşmelere devam edeceğiz ya da sonlandıracağız. Biz UBP olarak ülkenin acilen bir hükümete ihtiyacı olduğunda hemfikiriz. Bununla ilgili üzerimize düşeni yapacağımızı söyledik. Bazı konularda ısrarcı değiliz ancak sandığın bize yüklediği bir mükellefiyet var. Sandık UBP’ye hükümette ol görevi vermiştir. Bu çerçevede görüşmelerimizi devam ettirdik. Dörtlü görüşmeler olmasına rağmen üçlü görüşmeye gitmemizin sebebi Cumhurbaşkanımızın bize bu görevi vermesiydi. Bunun üzerine üzerimize düşen her şeyi yapıyoruz. Ancak bunu yaparken de ülke hükümetsiz kalmasın diye Pazartesi’ni bekleyeceğiz. Pazartesi günü DP Parti Meclisi’nden çıkan sonuca göre de ya görevin iadesi olacak ya da görüşmelerin devamı olacak.”
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2018, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18