UBP'nin tabelası indirildiğinde neredeydiniz?...

UBP'nin tabelası indirildiğinde neredeydiniz?...
banner23
Candan MERT

Deneyimli avukatlardan Fuat Veziroğlu, gazetemize yaptığı özel açıklamasında geçtiğimiz hafta Afrika Gazetesi ve mecliste yapılan protestolardan dolayı tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilen şahıslara mahkeme tarafından verilen tutuklama kararını değerlendirdi .

 

Fuat Veziroğlu, gazetemize yaptığı açıklamasında henüz karara baglanmamis konuyla ilgili daha sonra yorum yapmak istediğini belirterek geçmişte Ubp'de yaşanan olaylar sonrası hiçbirşey olmamış gibi davranıldığını anımsattı.

 

“UBP’nin tabelası indirildiğinde neredeydiniz?”

Fuat Veziroğlu, daha önce trafik kazasının üzerine yapılan protesto neticesinde kırılan Başbakanlık kapılarının ve bazı polis memurlarına zarar verilmesinin üzerine herhangi bir soruşturma söz konusu olmaması hususu ile Afrika Gazetesi ve mecliste yaşanan olaylar neticesinde tutuklama kararının çıkmasını karşılaştırdı. Bu 2 olay karşılaştırıldığında, mahkemenin doğru mu yanlış mı karar verdiği konusunda kanunun buna engel olmasından dolayı bir yorumda bulunamayacağını belirten Eski Avukatlardan Fuat Veziroğlu, Afrika Gazetesi’ne yapılan olayların malum olduğunu kaydederken, bazı insanların bu olayları protesto etme amacı ile yürüyüş yaptığını dile getirdi. Bu bağlamda geçmişte yaşanan Ulusal Birlik Partisi(UBP) binasının tabelasının da indirilip sokağa fırlatıldığını yapan insanlar neredeydi?” ifadelerini kullandı.

“Karara bağlanmamış davalara yorum yapamam”

Yakın geçmişte bir kısım insanın meclisin toplantı salonunu işgal ettiğini hatırlara getiren Eski Avukatlardan Veziroğlu, Afrika Gazetesi hakkında protestoda bulunan insanların o dönemde nerede olduklarını sorguladı. Mahkeme önünde olan ve karara bağlanmamış davalar hakkında dava bitmeden yorum yapamayacağını kaydeden Fuat Veziroğlu, dava bittikten sonra yorum yapabileceğini dile getirdi.

 

" Polisin sivile bağlanmasına gerek yok"

Güvenlik zafiyeti bağlamında polisin sivile bağlanması hususunda bazi öneriler bulunmasi üzerine açıklamalar yapan Deneyimli Avukatlardan Fuat Veziroğlu, Rumlar ile şu andaki ilişkinin ateşkes halinde olduğunu ifade ederken, bu ateşkes sona erip bir barış yapılabilmesi halinde anayasanın o maddesinin değiştirilip, polisin İç işleri Bakanlığı’na veya Başbakanlığa bağlanması gerektiğini ancak şu anda buna gerek olmadığını kaydetti.

 

 
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18