UBP, YDP'yi ziyaret etti

banner32

UBP, YDP'yi ziyaret etti
banner37
banner23

 Özgürgün "Bir koalisyon konusunda adım atabileceğimi gördüm"


Arıklı "UBP Genel Başkanı YDP'nin toplum sözleşmesindeki maddelerin çoğunun kendi parti programlarında da olduğunu söyledi”


Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün ile beraberindeki heyet, hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde Yeniden Doğuş Partisi’ni (YDP) ziyaret ederek YDP heyetiyle görüştü.

Yaklaşık 1 saat süren toplantı sonucunda her iki parti başkanı basına açıklama yaptı.

Arıklı

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, YDP’nin olası bir icraat hükümetine girebileceğini, bunun şartının YDP’nin “Toplum Sözleşmesinin” hükümet programına girmesi olduğunu yineledi ve UBP Genel Başkanının halihazırda bu maddelerin çoğunun kendi programlarında olduğunu söylediğini dile getirdi.

Arıklı, teknik komitelerde alacakları neticeler doğrultusunda, Pazartesi YDP MYK’sında koalisyon konusunu gündeme getireceklerini belirtti.

Özgürgün

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün de, partilerden aldıkları randevular neticesinde, bugün son görüşmeyi YDP ile yaptıklarını belirterek, görüşmelerin bir an önce biterek bir neticeye bağlanması gerektiğini ifade etti.

Kendisinin daha önce bu gece görevi Cumhurbaşkanı’na iade edebileceğini belirttiğini de hatırlatan Özgürgün, sandığa bir iradenin yansımış olduğunu ve bu iradeden bir hükümet çıkmasının mümkün olduğunu söyleyerek, UBP’nin çalışmalarını buna göre yaptığını kaydetti.

DP ve YDP ile yaptığı görüşmelerde bir koalisyon konusunda adım atabileceğini gördüğünü belirten Özgürgün, YDP ve DP ile görüşmelere devam edilebileceğini ve bir neticeye varılabileceğine inandığını söyledi.

YDP Genel Başkanı Arıklı’ya teşekkür eden Özgürgün, ülkeye hizmet edebilecek, projeleri hayata geçirebilecek, icraat yapabilecek bir hükümetin ortaya çıkmasını umduğunu söyleyerek, bu süreçte bir araya geldikleri tüm partilere teşekkür etti ve birkaç gün daha temaslara devam edeceğini sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 20:38
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18