UBP-HP Pazarlığı devam ediyor

Bir haftayı aşan UBP-HP koalisyon pazarlığının bugün Sarayönü’ndeki UBP İlçe Binasında yapılacak toplantı ile tamamlanması bekleniyor. 

UBP-HP Pazarlığı devam ediyor
banner23

Bir haftayı aşan UBP-HP koalisyon pazarlığının bugün Sarayönü’ndeki UBP İlçe Binasında yapılacak toplantı ile tamamlanması bekleniyor. 

Ellerindeki sayısal çoğunluk ile vatandaşın çözüm bekleyen onlarca acil sorununa bir an önce çözüm üretecek bir hükümet modelinde uzlaşma gayreti göstermeleri bekleniyor. 

Eğer sorun erken seçimde düğümleniyorsa UBP ya da HP “ ya benimle ya erken seçim” demekte ısrarcı ise o zaman halkın onay vererek meclise gönderdiği diğer partililerin de önerilerini dikkate almakta yarar görüyoruz. Örneğin sağ kulvarda 3 parti UBP-DP ve YDP anlaşarak en az 1 yıl süreli bir erken seçim hükümeti oluşturabilir. YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı bu formüle sıcak baktığını pek çok kez dile getirdi.

Esnaf artık dükkan kiralarını da geçen elektrik ücretlerine nasıl bir çözüm üretilecek ? yaklaşık bir yıldır protokol ve para bekleyen KOBİ DESTEK kredileri ne zaman hayat bulacak ? kayıt dışı esnaflığa nasıl bir çözüm üretilecek ?? Yüzde 40 lara varan kredi  faizleri ile nasıl bir geçim nasıl bir üretim, nasıl bir hayat sürdürülecek ?

Halkın da esnafın da sorunları ayni, cepteki para gün be gün erirken kurulacak hükümetin aylık maaş ödemeden çok daha fazlasını yapması bekleniyor. Üniversitelerin sorunlarına Çare Üretilebilecek mi ? Kıbrıs sorununda B planımız olacak mı ? yıllarını ülkemizde harcayan hayatı bizimle paylaşan ve sayıları binleri bulan insanlarımıza hak ettikleri vatandaşlıklar verilecek mi ? Türkiye Cumhuriyetinden beklenen para akışı sağlanarak hayatı ucuzlatacak tedbirler bir an önce alınacak mı ?

Koalisyon görüşmeleri kapsamında UBP heyeti HP’yi 2 kez ziyaret etmişti. Bugün gerçekleştirilecek olan görüşmeden koalisyon çalışmaları ile ilgili net bir kararın çıkması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18