Türkiye'de cinayetten sabıkalı turist soygun hazırlığında olduğu iddiası ile tutuklandı

Mağusa'da Adnan Gül isimli cinayetten sabıkalı turistin bir iş yerinde soygun suçu işleyeceği yönünde bilgi alan polis ekipleri şüpheli şahsı Girne'de tespit ederek tutukladı. Zanlı kendisine iftira atıldığını savundu, polis soygun yapmaya hazırlandığını iddia ettiği zanlı hakkında soruşturma başlattı.

Türkiye'de cinayetten sabıkalı turist soygun hazırlığında olduğu iddiası ile tutuklandı
banner23

Mağusa’da polis ekipleri edindikleri bir bilgi ışığında, aleyhinde soygun suçu işleyeceği yönünde ihbar bulunan Adnan Gül isimli şahsı önceki akşam Girne’de tespit ederek tutukladı.

Hakkında “Suç işlemeye teşebbüs” suçlaması ile soruşturma başlatılan Gül’ün Mağusa’da bir iş yeri sahibini takip edip iş yerinde keşif yaptığı, soygun suçu işlemek içinde tabanca, araç ve şoför tedarik etmek için girişimlerde bulunduğu iddia ediliyor. Dün tutukluluk talebi için Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı Gül, kendisine iftira atıldığını savunurken, Türkiye’de 16 yıl cinayet işlediği için hapis yattığını ve turist olarak ülkeye kumar oynamak için geldiğini açıkladı. Tutuklu kalmak istemeyen zanlı soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu bekleyecek.

GİRNE’DE YAKALANDI

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Ersoy Saydağ mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Adnan Gül’ün 29-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında, Mağusa’da işlenen “Suç işlemeye teşebbüs” suçundan methalder olduğunu açıkladı.

Saydağ, zanlının 29-31 Ağutos 2019 tarihleri arasında, Mağusa’da faaliyet gösteren bir iş yerinde soygun suçunu işlemek için iş yeri sahibini takip edip, iş yerinin olduğu bölgede keşif yaptığını açıkladı. Zanlının soygun suçunu işemek için kendisine tabanca, araç ve şoför tedarik etmek için girişimlerde bulunarak, soygun suçunu işlemeye teşebbüs ettiğini söyleyen Saydağ, olayın 5 Eylül tarihinde polisin bilgisine getirildiğini ve zanlının aynı akşam saat 23:00 sıralarında Girne’de tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Yürütülen soruşturma kapsamında alınması gereken ifadelerin ve incelenmesi gereken kamera görüntülerinin olduğunu söyleyen Saydağ, zanlının kimlerle irtibat kurduğunun araştırılacağını belirtti.

Saydağ soruşturmanın selameti açısından zanlı Adnan Gül’ün 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

kaynak:kıbrıs postası

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18