Türkiye, Dahlameroğlu'na 'dur' dedi!

Türkiye, Dahlameroğlu'na 'dur' dedi!
banner23
Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu Yönetim Kurulu, geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantıda, Ali Dahlameroğlu’nun Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu Hakem Kurulu Başkanlığı görevine son verdi ve bundan böyle görev verilmemesi konusunda karar üretti.

Kamil KOLCU

Ülkemizde birçok milli sporcuya cephe alan ve yarışmalara katılımlarını engelleme girişimlerinde bulunduğu iddia edilen, aynı zamanda Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu Hakem Kurulu Başkanı da olan KKTC Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu’nu Türkiye “dur” dedi.

Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu Yönetim Kurulu, geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantıda, Ali Dahlemeroğlu’nun Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu Hakem Kurulu Başkanlığı’na son verdi ve bundan böyle görev verilmemesi konusunda karar üretti.

Dahlameroğlu hakkında sporcu ve velilerden çok sayıda şikayet

Türkiye Vücut Geliştirme Hakem Kurulu Başkanı Ali Dahlameroğlu’nun hakkında yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda yanlı tutum ve davranışları nedeniyle sporcuları ve Türkiye Cumhuriyeti’ni zor durumda baktığı hususunda Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu’na değişik tarihlerde birçok şikayet yapılması dikkate alındı.

Sporcu ve veliler tarafından yapılan şikayetler göz önüne alan Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu, Türkiye Spor Bakanlığı Teftiş ve Tahkim Kurulu’na yapılan şikayetler olmasını da dikkate alarak, Federasyon Yönetim Kurulu kararı ile Ali Dahlameroğlu’nu Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu Merkez Hakem Kurulu görevinden uzaklaştırdı.

Açılmış sivil davalar

Öte yandan Türkiye’deki birçok sporcu ve veli Ali Dahlameroğlu hakkında sivil mahkemelere de başvurduğu öğrenildi.

Birçok sporcuya ve çocuk fitnesindeki çocuklara yanlı tutumlar sergilediği ileri sürülen Ali Dahlameroğlu hakkında  şu anda Türkiye’de açılmış ve devam davaların olduğu kaydedildi

Kaynak: Haberkibris.com
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18