'Tüm partilerle görüşeceğiz'

'Tüm partilerle görüşeceğiz'
banner23

Özgürgün “Yarından itibaren tüm partilerle görüşeceğiz”


 

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ndan hükümeti kurmak için yetki almasının ardından UBP Parti Meclisi toplandı.

 

Toplantıda, yarından itibaren tüm partilerle görüşme kararı alındı.
“Anayasal sorumluluklarımızı yerine getireceğiz.”

Parti Meclisi sonrasında 4 partiyle çalışmalarını başlatacağını açıklayan UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün “4 siyasi partinin çalışmalarını görmezden gelemeyiz" dedi.

UBP Parti Meclisi’nin hükümeti kurma görevini aldıktan sonraki toplantısının sonuçlarını açıklayan Özgürgün, Cumhurbaşkanı’nın görevi kendisine verdiğini bunun üzerine Parti Meclisi’nin toplayarak durumu değerlendirdiklerini söyledi.

 

Özgürgün, “Yarından itibaren tüm partilerle görüşeceğiz”dedi.

 

Özgürgün “4 partinin yaptığı açıklamaları değerlendirdik. Hakımız UBP’yi yönetimde görmek istediğini söyledi.  Parti Meclisi olarak benim başkanlığımdaki 5 kişiden oluşan bir heyetin yarından itibaren tüm partileri ziyaret etme kararı ortaya çıkmıştır. Bu aldığımız görev gereğidir. Cumhurbaşkanı hükümeti kuracağına inandığı bir kişiye bu görevi verir. Demek ki inanıyor. Bu durum doğrultusunda çalışma başlatacağız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18