Töre Pile'yi ziyaret etti

Töre Pile'yi ziyaret etti

Bugün Töre'nin doğum günü olduğunu öğrenen öğrenciler, ona pasta hazırlayarak sürpriz yaptı


Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, bugün Kıbrıslı Türklerin ve Rumların BM kontrolünde birlikte yaşadığı tek köy olan Pile’de temaslarda bulundu. Töre’ye temaslarında Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip ile Pile Muhtarı Nejdet Ermetal eşlik etti.

Töre, ilk olarak Beyarmudu Belediyesi’ne giderek Belediye Başkanı İlker Edip ile görüştü.

Pile’de Türk kahvehanesinde vatandaşlarla bir araya gelen Töre, sorunlarla ilgili bilgi aldı.

Töre, Pile Türk Muhtarlığı’nı da ziyaret ederek, muhtar Nejdet Ermetal ile de bir araya geldi.

Daha sonra Pile Türk Okulu’na giden Töre, okul binasını gezdi, öğrenci ve öğretmenlerle görüştü. Töre’nin doğum günü olduğunu öğrenen öğrenciler, pasta hazırlayarak sürpriz yaptılar.

Töre "Halkın mutluluğunu artırmak için çaba harcamak gerek"

Pile Türk Kahvesi’nde basına açıklama yapan Töre, bölgede yaşayan Kıbrıslı Türklerin çeşitli sorunluları bulunduğunu söyledi. Töre, “KKTC devleti olarak buraya daha fazla gelerek, yaşanan sorunları çözerek, halkın mutluluğunu artırmak için çaba harcamak gerekiyor” dedi.

Töre, KKTC ile irtibatı sağlayan gümrük kapısında geçişlerde sorunlar yaşandığını dile getirerek, bu sorunların çözümüne yönelik formüller üretilmesi gerektiğini belirtti.

Ermetal "Sorunlarımızın çözülmesini temenni ederiz"

Pile Muhtarı Nejdet Ermetal de Töre’ye ziyaretinden ötürü teşekkür ederek, yaşadıkları sorunların çözülmesi temennisinde bulundu.

Edip "KKTC yetkilileri bölgeye daha çok ilgi göstermeli"

 

Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, KKTC yetkililerinin bölgeye daha çok ilgi göstermeleri gerektiğini söyleyerek, farklı sorunlar yaşandığını, sorunların çözülmesi için gayret gösterilmediğini söyledi.

Edip, bölgede yaşayan Kıbrıslı Türkler için yetkililerin ziyaretlerinin önemli olduğunu, Töre’yi görmekten mutluluk duyduklarını kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18