Tokmak 6 Yıl Hapis Yatacak

Tokmak 6 Yıl Hapis Yatacak
banner23
Girne-Alsancak anayolunda 2018’in ilk dakikalarında, yolu karşıdan karşıya yaya olarak geçmeye çalışan Aziz Türkseven ve June Knight’ın ölümüne sebep olan araç sürücüsü Adnan Tokmak aleyhindeki karar Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından açıklandı.

Girne-Alsancak anayolunda 2018’in ilk dakikalarında, yolu karşıdan karşıya yaya olarak geçmeye çalışan Aziz Türkseven ve June Knight’ın ölümüne sebeb olan araç sürücüsü Adnan Tokmak aleyhindeki karar dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından açıklandı. Sanık Tokmak yargılandığı 12 davadan suçlu bunup mahkûm edildi. Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Girne Ağır Ceza mahkemesi heyetinin oy birliği ile vermiş olduğu mahkeme kararını Başkan Aksun açıkladı.

Mahkeme başkanı, sanığa ceza belirlerken kazanın oluşu, sanığın trafikte dikkatsiz oluşu ve 2 kişinin ölümüne neden olmasını ağırlaştırıcı faktör olarak değerlendirdi. Aksun, ölümlü kazaların toplumsal bir yara haline geldiğini söyleyerek sanığa verilecek olan cezanın caydırıcı ve etkin olması gerektiğine vurgu yaparak 6 yıl hapis cezasına mahkûm edildiğini açıkladı.

Kaynak:  Kıbrıs Gercek

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18