Tik Tok açıklama yaptı... Bakanlık okullara 'çelme takma' uyarısı yaptı

banner32

Türkiye Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Twitter'dan öğrencilere 'çelme takma' gibi tehlikeli hareketlerde bulunmamalarıyla ilgili uyarıda bulundu. Sosyal medya platformu TikTok paylaşılan videolarla ilgili olarak, "Tehlikeli akımları teşvik eden, tanıtan veya yücelten içeriklere kesinlikle izin vermiyoruz. Tarafımıza bildirilen bu içerikler için gerekeni yapıyor, platformdan kaldırılmasını sağlıyoruz" açıklaması yaptı.

Tik Tok açıklama yaptı... Bakanlık okullara 'çelme takma' uyarısı yaptı
banner23

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin birbirlerine 'çelme takma' gibi tehlikeli hareketlerde bulunmamasına ilişkin okulların uyardı.

Sosyal medyada çekilen videolarda üç kişiyle oynanan bir oyun olan "çelme" oyunu çocuklar arasında yaygınlaşmaya başlayınca Bakan Selçuk'ta öğrencileri Twitter üzerinden uyardı.

Selçuk, paylaşımında, şu ifadeleri kullandı:

"Üç gencin yan yana zıpladığı ve yandakilerin ortadaki arkadaşlarına çelme takıp yere düşürdüğü bir oyun yayılıyor gençler arasında. Okullarımıza duyuru yaptık ancak bunun bir oyun ve şaka olamayacağını, beyin kanamasına yol açabileceğini gençlere anlatalım lütfen."

Ziya Selçuk@ziyaselcuk

Üç gencin yan yana zıpladığı ve iki yandakinin ortadaki arkadaşına çelme takıp zıplarken yere düşürdüğü bir oyun yayılıyor gençler arasında. Okullarımıza duyuru yaptık, ancak bunun bir oyun ve şaka olamayacağını, beyin kanamasına yol açabileceğini gençlere anlatalım lütfen.

TİKTOK'TAN AÇIKLAMA: PLATFORMDAN KALDIRILMASINI SAĞLIYORUZ

Sosyal medya platformu TikTok konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

"TikTok olarak en önemli önceliğimiz kullanıcılarımızın güvenliği ve refahını sağlamaktır. Topluluk Kurallarımızda açıkça belirttiğimiz gibi yaralanmaya yol açabilecek tehlikeli akımları teşvik eden, tanıtan veya yücelten içeriklere kesinlikle izin vermiyoruz. Tarafımıza bildirilen bu içerikler için gerekeni yapıyor, platformdan kaldırılmasını sağlıyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18