THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı açıkladı

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Hürriyet'ten Uğur Cebeci'nin sorularını yanıtladı.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı açıkladı
banner23

"Uçuşların başlama tarihleri iç hat 4 Haziran dış hat 10 Haziran deniyor. Bu kesin mi? " sorusunu yanıtlayan Aycı "Şimdilik programımızı buna göre yaptık. Ama sürekli güncelliyoruz. Elbette bu tarihlerde değişiklik olabilir. Sağlık Bakanlığından Dışişleri ve İçişleri Bakanlığı'na kadar geniş bir yelpazede görüşmelerimiz var. Hepsi ile mutabakat sağlamak gerekiyor. İşi sağlıklı götürebilmek için bu gerekli. Başlangıç dışında önümüzdeki aylardaki uçuş planlarımızda da değişiklik olabilir. Tabii bir taraftan da şöyle bir zorluğumuz var.

Bir hattın açılması hemen olmuyor. Özellikle dış hatlarda ikili görüşmeler, planlar yapılması gerekiyor. Bunlarda çok kısa sürede olmuyor. Zaman alıyor. Havacılık biraz ileri dönük planlamalar yapılmasını izinler alınmasını gerektiren prosedürler topluluğu…Uçuş izinlerinde karşı ülkenin içinde bulunduğu korona şartları, izin verilme zamanları hepsi henüz çok kesinleşmiş değil. Bu yüzden tarife yapmakta zorlanıyoruz. Amerika'da bazı noktalara uçuşları açacağız. Ama New York hemen olmayacak.

Oradaki şartlar önemli. Uçuşun kesin olduğu noktalarda bile oynamalar oluyor. Bugün iyi şartlar görünen ülkelerde yarın şartlar değişiyor. Bu arada KKTC uçuşlarını bir an önce açmak istiyoruz." diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail aladağ
İsmail aladağ - 5 ay Önce

Senin Gül yüzüne hasret değiliz biz de evimiz barkımız orda işimiz orada mecbur gelmek zorundayız çok korkuyorsan sen çıkma evinden görüyoruz sizlerin ne kadar dikkat ettiğinizi

Hakan Altın
Hakan Altın - 5 ay Önce

Biz istemiyoruz Tr den uçak o nasıl olacak.
Gelmeyin kardeşim dünya covidli insan var hala neden gelip bulaştıracaksınız. Ne gerek var.

Cemil can açıkel
Cemil can açıkel @Hakan Altın - 5 ay Önce

Ailem kktcde bn ise türkiyede askerlik görevimi yapmaya geldim askerligim biti ama aileme geri dönemiyorum gitmek istiyoruz artık kktc ye

Çiğdem boz
Çiğdem boz - 5 ay Önce

Annemin telefonu yok benim telefonumdan hes kodu alabilirmiyim

ali arslan
ali arslan - 4 ay Önce

bende kktc de masur kalanlardanım yeter artik açın şu uçuşları yeter artik canımızdan bezdik sizin yüzünüzden

RIFAT bulanık
RIFAT bulanık - 5 ay Önce

Kktc türkye

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18