banner38

Tatar: "Rum tarafıyla onlar bile anlaşamadı"

banner32

Tatar: "Rum tarafıyla onlar bile anlaşamadı"
banner41
banner37
banner23

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 3. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya işaret ederek, “3-5 ay içerisinde biz bu işi çözeceğiz’ diye açıklamaları var. Bu açıklamalar tarihe geçmiştir. Ancak bir netice alamadılar. Rum tarafıyla onlar bile anlaşamadı” dedi.

Cumhurbaşkanı  Ersin Tatar, BRT ekranlarında yayınlanan özel bir programa konuk olarak, Kıbrıs meselesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tatar, Kıbrıs sorununun uzun soluklu bir mücadele olduğuna vurgu yaparak, “Bir veya iki günde netice alınabilecek bir durum yok. Benim böyle bir sözüm de yok” ifadelerini kullandı.


3. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya işaret eden Tatar, “3-5 ay içerisinde biz bu işi çözeceğiz’ diye açıklamaları var. Bu açıklamalar tarihe geçmiştir. Ancak bir netice alamadılar. 5 sene o yaptı, 5 sene de o yaptı. En büyük yoldaşlarıyla birlikte yola çıktılar. Karşı tarafın kendilerini yarı yolda bıraktıklarını kendileri de biliyor... Rum tarafıyla onlar bile anlaşamadı” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3