Tatar mesajını asker selamı ile verdi

Tatar mesajını asker selamı ile verdi
banner23

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Türk milletinin birçok fedakârlıkla bugünlere geldiğini, Kıbrıs Türk halkının huzur ve barış içinde olmasında bu fedakârlıkların öneli olduğunu belirtti. Ersin Tatar, "Türk askeri buradadır ve burada olmaya devam edecektir, Türkiye'nin garantörlüğü devam edecektir" dedi.

"NE MUTLU TÜRK'ÜZ"

Tatar, KKTC Güv.K.K Emekli Astsubaylar Derneği (KTEMAD) ile Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Çankaya Şubesinin müşterek hazırladığı Resim Sergisinin açılışında açıklamalarda bulundu.

Barış Pınarı Harekâtı'nın başarıyla tamamlandığını, bölge barışı ve bölge güvenliği için başarılı bir harekât oluğunu belirten Başbakan Tatar, "Ne mutlu Türk'üz ve bu topraklarda yaşıyoruz. Türk askeri buradadır ve burada olmaya devam edecektir, Türkiye'nin garantörlüğü devam edecektir" şeklinde konuştu.

ASKER SELAMI VERDİ

Tatar, Ada'ya ilk gelen Türk Alayı ile ilgili bir anısını da anlatarak, "6 yaşında burada asker selamını verdim, hala daha aynı selamla buradayım" dedi ve konuşmasını asker selamı vererek bitirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nejat Bahri Yürektürk
Nejat Bahri Yürektürk - 4 ay Önce

Ne mutlu Türküm diyene

Nejat Bahri Yürektürk
Nejat Bahri Yürektürk - 4 ay Önce

Ne mutlu Türküm diyene

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18