Taksiciler turistik 'T' izinlerinden huzursuz

Taksiciler turistik 'T' izinlerinden huzursuz


Siyasi rant uğruna yaklaşık 300 turistik “T” izni verildi...


Taksiciler, eski hükümet tarafından verilen turistik “T” izinlerinin birçoğunun korsan taksicilik için kullanıldığını ifade ederek amacı dışında kullanılan turistik “T” izinlerinin de iptalini istedi.

“Ya korsan oluyorlar ya da kiralıyorlar”

Yasaya göre, turistik “T” izninin alınabilmesi için acente sahibi olmak gerekiyor. Taksiciler özellikle geçmiş hükümet döneminde yaklaşık 300 kişiye Turistik “T” izni verildiğini ancak bunların çoğunluğunun korsan taksicilik hizmeti verdiğini, birçoğunun kiralandığını ifade etti

Eski yönetime veryansın:

Taksiciler, “siyasi rant” uğruna yaklaşık 300 turistik “T” izni verildiğini,bu kişilerin birçoğunun Güzelyurt bölgesinden olduğunu ifade etti. Taksiciler verilen izinlerin verildiği kişilerin tamamına yakınının ise sektörle alakaları bulunmadığını söyledi

İzinler iptal edilsin: Özellikle eski yönetim ve hükümet döneminde verilen 300’e yakın turistik “T” izninin incelemeye alınmasını isteyen taksiciler, kullanılmayan ve amacı dışında kullanılan Turistik “T” izinlerinin iptal edilmesini istedi.

Baybars ne yapacak?

Göreve başlar başlamaz yolsuzluk ve usulsüzlüklerin üzerine gidileceği yönünde cesur beyanatlarıyla dikkat çeken yeni İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın  ekmeğini taksicilik mesleğinden  kazananların  yıllardır dile getirdiği bu soruna  ilişkin nasıl bir tavır takınacağı merak ediliyor.

 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2018, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18