Tabela altında uyuşturucu

Tabela altında uyuşturucu
banner23
Gamze Pir Baykur

Mağusa’da, önceki gece düzenlenen operasyonda yaklaşık 50 gr ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildi. Operasyon sonucunda ise 3 kişi tutuklandı. Operasyonda tutuklanan zanlı Umut Denizsev, Hakan Baran ve Alpay Akaner “Kanunsuz uyuşturucu madde verme”, “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkeme huzuruna çıkarılan zanlı Umut Denizsev, Hakan Baran ve Alpay Akaner aleyhine 2’şer günlük tutukluluk süresi temin edilirken yüzünde polis tarafından yapıldığı iddia edilen darp izleri bulunan zanlı Denizsev’in ise doktor kontrolünden geçirilmesine emir verildi. Aleyhlerine 2’şer günlük tutukluluk süresi temin edilen zanlı Denizsev ve Akaner mahkeme çıkışında basına hem sözlü saldırıda bulundu hem de zanlı Akaner polis aracında bulunan içi su dolu pet şişeyi alarak basına fırlattı.

Polis: Uyuşturucuları tabela altına zanlı Akaner koydu, zanlı Denizsev ile Baran ise almaya gitti

Meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, 24 Temmuz tarihinde Mağusa-Lefkoşa Anayolu’nda Güvercinlik istikametinden Mağusa istikametine doğru gelirken yolun solunda yol kenarında bulunan bir tabelanın altında uyuşturucu madde olduğuna dair bilgi alındığını söyledi. Aynı gün konu bölgeye gidilerek yapılan kontrolde yol kenarında bulunan tabela altında iç içe geçirilmiş 2 adet naylon poşet içerisinde 50 gr ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edildiğini açıklayan Özdesoy, konu maddelerin kime veya kimlere ait olduğunun tespiti için pusu görevine başlandığını belirtti. Özdesoy, akabinde aynı gün zanlı Umut Denizsev ile Hakan Baran’ın MJ 916 plakalı araç ile konu tabelanın olduğu yere gelerek araç sürücüsü olan zanlı Denizsev’in araçtan indiğini ve içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin bulunduğu poşetleri aldığı esnada tespit edildiğini açıkladı. Zanlı Denizsev’in polisleri görmesi üzerine elinde tuttuğu poşet içerisindeki uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri atıp kaçmak istediği esnada polis tarafından alıkonulduğunu belirten Özdesoy, akabinde zanlı Denizsev’in kendisini tutan polislerin elinden kurtularak MJ 916 plakalı araca binip tekrardan kaçmak istediği esnada polis tarafından makul güç kullanılarak tutuklandığını açıkladı. Özdesoy, ayrıca araç içerisinde bulunan zanlı Hakan Baran’ın da tutuklandığını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak zanlı Denizsev’den yapılan soruşturmada ve temin edilen gönüllü ifadesinde konu uyuşturucu maddeleri kendisine alması için konu tabelanın altına bırakan kişinin zanlı Alpay Akaner olduğunun öğrenildiğini belirten Özdesoy, zanlı Akaner’in de tespit edilerek tutuklandığını söyledi. Özdesoy, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirterek her 3 zanlının da 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı avukatı:Müvekkilime makul güç kullanılmadı, darp edildi

Zanlı Umut Denizsev’in avukatı, yüzünün çeşitli yerlerinde morluk ve yara bulunan zanlının polis tarafından darp edildiğini ileri sürdü. Zanlının makul güç kullanılarak tutuklanmadığını ileri süren avukat, zanlı Denizsev’in ifadesinin ise zor kullanılarak alındığını savundu ve zanlı Denizsev’in doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti.

2’şer gün tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları, zanlı Umut Denizsev, Hakan Baran ve Alpay Akaner’in tahkikat maksatları bakımından 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi. Asafoğulları, ayrıca zanlı Denizsev’in yüzünde darp izlerinin olduğunun açıkça görüldüğünü belirterek, zanlının doktor kontrolünden geçirilmesine ve hazırlanacak doktor raporunun ise dosyaya eklenmesine emir verdi.

Kaynak: Yenibakış
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18