banner38

SUÇUNU KABUL ETTİ

banner32

SUÇUNU KABUL ETTİ
banner41
banner37
banner23
Lefke’de önceki gün maddi sorunlar nedeniyle tartıştığı eşinin boğazını keserek öldürmek isteyen Magonednuri Rıkmatullaev, evden kaçmak isterken yakalanarak dün Lefke Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefke’de önceki gün  tartıştığı eşi Rumaniiat Riiematullava’nın boynunu keserek ağır yaralayan ve “Katle teşebbüs” suçlaması ile tutuklanan Magonednuri Rıkmatullaev dün Lefke Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme, “Katle teşebbüs” suçlaması ile görüşülen duruşmada iddia makamı adına tahkikat memurunun aktardığı olgularda suçun ciddi bir suç olduğunu, alınması gereken ifadeler olduğunu ve tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlının 3 gün Poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Kadının durumu ciddi

Lefke Kaza Mahkemesi’nde görüşülen duruşmada, zanlı hakkında soruşturmayı yürüten Polis Müfettiş Muavini Fikri Binatlılı, olayla ilgili bulguları aktardı.

Bİnatlılı, zanlı Magonednuri Rıkmatullaev’ın Lefke’de Acendu Çeşmesi mahallesi İzzet Hoca sokak24/A adresinde tartıştığı eşi Rumaniiat Riiematullava ile aralarında maddi problemlerden dolayı sözlü tartışma çıktığını ve eline geçirdiği İsviçre çakısı ile boynunun sol kısmından öldürmek kastı ile yaralayarak eşinin boğazında 20 cm’lik bir kesik oluştuğunu ve eşini ağır yaraladığını aktardı.

Yaralı kadının çığlıklarını duyan kızının ve komşularının yardımı ile  Cengiz Topel Hastanesine götürdüldüğünü ifade eden Müfettiş Muavini,  Rumaniiat Riiematullava’a gerekli ilk yardım tedavisi yapıldıktan sonra Lefkoşa Devlet Hastanesine sevk edildiği ve ameliyata alındığını, durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.

 

Kaçmaya çalışırken yakalandı

Polisin olay yerine gittiği zaman zanlının olay yerinden, eşyalarını bir valize koyarak kaçtığını kaydeden Fikri Binatlılı, oluşturulan bir polis ekibi tarafından zanlının olay yerine yakın bir yerde kaçarken tespit edildiğini ve  tutuklandığını söyledi.

 

Bıçak üzerinden çıktı

Polis, zanlının üzerinde yapılan aramada olayda kullanılan  İsviçre çakısı bulunarak emare olarak alındığını söyledi.

Binatlılı, alınacak ifadelerin olduğunu söyleyerek zanlının serbest kalması halinde tanıklara etki edebileceğini aktararak zanlının 3 gün polis de tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme tarafından söz hakkı verilen zanlı, avukatının olmamasından dolayı bir şey söylemek istemediğini, istenilen 3 günlük tutukluluk emrine de itirazı olmadığını ve avukat tutma isteğini mahkemeye aktardı.

 

Gürsel KARAGÖZLÜ
Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3