Suçunu itiraf eden zanlının ilk isteği : "Biran önce yargılanıp çocuklarımın yanına dönmek istiyorum”

Suçunu itiraf eden zanlının ilk isteği : "Biran önce yargılanıp çocuklarımın yanına dönmek istiyorum”
banner23

Lefkoşa’da 13 Mart 2019 tarihinde silahlı saldırı sonucu cinayete kurban giden Gesfi Döviz Bürosu’nun sahibi Gökhan Naim’in katil zanlıları arasında bulunan Azmad Ali Virk, aleyhindeki tüm suçlamaları kabul etti. Polis, Gökhan Naim’in öldürülmesinin ardından Güney Kıbrıs’a kaçan ve geçtiğimiz hafta KKTC’ye iade edilen Azmad Ali Virk’i dün yeniden yargı huzuruna çıkardı. Mahkemede tercüman aracılığıyla söz alan cinayet zanlısı Azmad Ali Virk, “Bana içirip suç işlettiler.Biran önce yargılanıp çocuklarımın yanına dönmek istiyorum” dedi. Öte yandan cinayetin kilit isimleri olan Zahid Masood ve İmran Arshan ile cinayete karıştıkları belirlenen Tanveer Ahmad ve Ali Hassan’ın da Güney Kıbrıs’ta oldukları ve iade edilebilecekleri düşünülüyor.

Suçunu itiraf etti

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde, Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü davada İddia Makamı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini Feyyaz İneci’yi tanık olarak dinletti. Mahkemede yeminli şahadet veren İneci, zanlı Azmad Ali Virk’in “Taammüden Adam Öldürme”, “Adam Öldürme”, “Silahlı Soygun”, “Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu”, “Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma ve Tasarrufu” ve “Meskun Mahalde Ateş Etme” suçlarından methaldar olduğunu belirtti. İneci, zanlının Gökhan Naim’in ikametgahının önünde öldürülüp para dolu çantanın çalınmasıyla ilgili olaya katıldığının tespit edildiğini anımsattı. Zanlının daha önceden mahkemeden alınan derdest emri gereğince, 9 Ağustos tarihinde tutuklandığını belirten İneci, aynı gün zanlı aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındığını söyledi. Feyyaz İneci, zanlının polise gönüllü ifade verip işlemiş olduğu suçu itiraf ettiğini, ancak meseleyle ilgili soruşturmanın henüz tamamlanmadığını belirtti.

“Beni kullandılar, suç işlettiler”

İneci, zanlının verdiği gönüllü ifade ile olayla ilgili daha önceden toplanan emareler ve şahadetlerin teyit ve tekzibinin yapılabilmesi için süreye ihtiyaç duyduklarını belirterek, bu bağlamda zanlının 8 gün daha poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti. Mahkemede tercüman aracılığıyla söz alan zanlı Azmad Ali Virk, “Beni kullandılar. Bana içirip suç işlettiler. Polisin 8 günlük tutukluluk talebine itirazım yok. Sadece bir ricam var; Biran önce ülkeme gidip çocuklarıma kavuşmak istiyorum” dedi. Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler ise huzurunda meselenin ciddiyetine dikkat çekerek, zanlının 8 gün daha poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.Kıbrıs Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2019, 09:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet SERYİR
Ahmet SERYİR - 2 yıl Önce

Bir an önce NEREYE GİDİYORSUN ŞEREFSİZ ?
Katlettiğin ADAMCAĞIZIN çocuklarının AHLARI ile CEZAEVİNDE ÇÜRÜYECEKSİN inşAllah

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18