Su Rögarı İçine Gizlenmiş Uyuşturucu Alırken Suçüstü Yakalandılar

Su Rögarı İçine Gizlenmiş Uyuşturucu Alırken Suçüstü Yakalandılar

12.4.19 tarihinde saat 19.00 raddelerinde Gazimağusa narkotik şubesi   polisleri almış olduğu bir ihbar doğrultusunda Gazimağusa Lefkoşa anayolu üzerinde Mutluyaka çemberine 200 metre mesafede Tantura diye bilinen iş yeri yakınlarında bulunan üzeri çalılarla örtülmüş bir rögar içerisinde siyah poşet içerisinde top halinde iki parçadan oluşan uyuşturucu madde olduğuna inanılan sentetik Cannabinoid  maddesi bulunduğunu tespit ettikten sonra  rögar yakınlarında pusuda beklemeye başladılar.

Rögara gizlenmiş uyuşturucu alırken suçüstü yakalandı

Saat 23.20 sıralarında sıralarında olay mahalline gelen kiralık araçtan inen zanlı  A. A  rögar içerisinde gizlenen yaklaşık 260 gr ağırlığında uyuşturucu maddeyi alırken pusuda bekleyen narkotik polisleri tarafından suçüstü yakalandı. Kiralık araçta yapılan aramada bir miktar uyuşturucu olduğuna inanılan kırıntılar ve bir adet hassas terazi bulunarak emare olarak alındıktan sonra araç içerisinde bulunan zanlı H.S ve zanlı Ç.Ç da tutuklandı.  Zanlı A.A ve zanlı Ç.Ç’ e ait cep telefonları da incelenmek üzere polis tarafından emare olarak alındı.

Zanlıların ikametgâhları temiz

Her 3 zanlının ikametgahı temin edilen müzakere ile arandı ancak kanunsuz bir şey bulunamadı. Zanlı A.A sorgusunda  görevinizi yapın işemeye gitmiştim; zanlı H.S haberim yok ve zanlı Ç.Ç de hiçbir alakam yok beyanlarında bulundular.

Her 3 zanlı bugün Gazimağusa kaza mahkemesinde nöbetçi yargıç Hazan Aksun huzuruna çıkarılarak aleyhlerinde 3 gün tutukluluk emri temin edildi. (MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18