Spor Dairesi Temassız ve Az Riskli Spor Branşları Başlayabilecek

Spor Dairesi Temassız ve Az Riskli Spor Branşları Başlayabilecek
banner23

Spor Dairesi, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı kararlar doğrultusunda sportif organizasyonların başlayabileceğini açıkladı.

Spor Dairesi, Boks, Güreş, Yakın Dövüş ve Kempo dışındaki bünyesi altında bulunan diğer spor federasyonlarının, 'temassız' ve 'az risk' teşkil edecek şekilde antrenmanlarına 1 Ekim'den itibaren başlayabileceğine, 15 Ekim itibariyle de spor federasyonlarının izni ile müsabaka ve liglerin başlayabileceğini kararlaştırdı.

Spor dairesi ayrıca, Otomobil ve Motor sporlarının da gerekli hijyen tedbirlerini sağlayarak 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren antrenmanlara, 15 Ekim 2020 tarihinden itibaren de Spor Dairesi Müdürlüğü’nün izni ile otomobil ve motor sporları müsabakalarını organize edebileceklerini kararlaştırdı.

Spor Dairesi Müdürlüğü, Boks, Güreş, Yakın Dövüş ve Kempo spor dallarının, antrenman ve müsabakalarının ise Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin tavsiyesi üzerine 1 Kasım 2020 tarihine kadar yapılamayacağını kararlaştırdı.

Spor Dairesi, tüm sporcuların iç bulaş ve çıkan vaka sayılarına göre PCR testlerinin periyodik olarak tekrarlanacağını da açıkladı. Spor Dairesi Müdürlüğü ayrıca, ilgili tarihlere kadar Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin yeni ve farklı bir karar alması durumunda yeniden açıklama yapacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18