banner38

Sözleşme Uzatılması Çalışmaları Sürüyor!

banner32

Dome Hotel’de Sözleşme Uzatılması Yönünde Çalışma Var

Sözleşme  Uzatılması Çalışmaları Sürüyor!
banner37
banner23

Dome Hotel’de Sözleşme Uzatılması Yönünde Çalışma Var

Gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapan Başbakan Tufan Erhürman Dome Hotel’in sözleşmesinin uzatılması yönünde çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Vicdan-i Ret Yasası Daha Önce Hazırlandı

Serhat İncilirli’nin sunduğu programa katılan Başbakan Erhürman, Vicdan-i Ret konusuna değindi. Başbakan Tufan Erhürman, hazırlanan yasa tasarısı yaklaşık 3-4 ay önce Dışişleri Bakanlığı bünyesinde başlamıştı, çalışmada yapılmıştı. İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuran arkadaşlar vardı. Başvurularla ilgili zaten savcılık dosyaları geri çekmişti, dolayısıyla AHİM bir karar verecek. Halil Karapaşaoğlu’nun hükümü ya 2 Bin TL ya da hapis çıktı. Bu arada yasa tasarısı Meclis’e havale edildi. Dolayısıyla Meclis’te yasa tasarısı var AHİM’de bir takım davalar var diye konuştu.

Vakıflar İdaresi ve Kızılay Aracılığıyla Yardımlar Yapıldı

5 Aralık’ta su taşkınından zarar gören Lapta, Alsancak ve Dikmen’de bulunan evlerle ilgili olarak büyük ölçüde hasarların giderildiğine dikkat çeken Başbakan Erhürman, bütçelerimizde doğal afetlerin getirdiği zararların ödenmesiyle ilgili bir kalem ayrılmış değil. Ama biz Vakıflar İdaresi ile birlikte, Kızılay da buna ciddi destek verdi. Lapta, Alsancak ve Dikmen’de bütün ortaya çıkan ev içi hasarlarla ilgili olarak büyük ölçüde hasarlar giderildi. EVKAF belediye başkanları ya da bireyler aracılığıyla orada gerekli hasarları giderildi. Eğer hasarları giderilmemiş olanlar varsa onlarda Vakıflar İdaresi’ne başvurursa ev içi hasarlarla ilgili kaynaktan ödeme yapılacak. Bu Yeşilköy içinde olacak başka yer içinde olacak dedi.

Dome Hotel’de Sözleşme Uzatılması Yönünde Çalışma Var

Dome Hotel konusuna da değinen Başbakan Erhürman, biz çalışmalarımızı tamamladık. Genel müdür ile aramda hiçbir sıkıntı olmadı bu süreç içerisinde, başka konularda da olmadı. Sevgili İbrahim Benter ile uyumlu çalışıyoruz. Benim Dome Hotel konusunda bütün çabam ortaya bu kadar çok soru atılmışken, bu sorular yanıtlanmadan her hangi bir şey yapmamaktı. Ne sayın genel müdürü ne de kendimi bu anlamda sıkıntı da bırakmak isterim. Çünkü Başbakan olarak oradan siyaseten sorumluyum, hukuken değilim, çünkü EVKAF bir kamu tüzel kişiliği ama siyaseten soruları yanıtlaması gereken kişi benim. Sorulan bütün sorulara da Meclis’te yanıt verdim. Dolayısıyla mevcut yönetim üzerine sözleşmenin uzatılması konusunda çalışmalar sürüyor.

Sözleşmenin yenilenmesi konusunda çalışmaların sürdüğünün altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3