Sivil Hizmet Görevlileri İsyan etti

Sivil Hizmet Görevlileri İsyan etti
banner23

Sınır kapılarında görevlerini yürüten sivil hizmet görevlilerinin sayısı gün geçtikçe düşüyor. 80 kişilik sivil hizmet görevlileri kadrosu istifalar ve kamunun başka alanlarına münhalle aktarılmaları nedeniyle 62 kişiye düştü. Görevlerini sürdüren sivil hizmet görevlileri ise bu duruma isyan etti. Ciddi şekilde yorgunluk ve aşırı iş yükü nedeniyle rahatsızlıklarını dile getiren sivil hizmet görevlileri, devletin istihdam yaparak kadroyu genişletmesini istiyor.

Nöbetler dönmüyor

80 kişiden 62 kişiye düşen sivil hizmet görevlisi sayısı nedeniyle nöbetler dönmüyor, çalışanlar zor durumda kalıyor.

Personelin yetersiz kaldığını kaydeden çalışanlar, bu nedenle vatandaşların uzun süre kuyrukta beklemek zorunda kaldığını söyledi.

“Tuvalete bile gidecek zamanımız yok. İnsanlarla yüzleşen biziz” diye konuşan çalışanlar, “Tepkilere hak veriyoruz ancak, aynı görevi yapan insan sayısında ciddi bir azalma var. Sayı düşmeye devam ediyor. Yarın kaç kişi kalacağımızı bilmiyoruz. Ağır koşullar nedeniyle ya kamunun başka bir alanındaki münhallere gidiliyor ya da istifa ediliyor. Böyle devam edemez” ifadelerini kullanarak devlet yetkililerinin bir an önce bu duruma çare bulmasını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18