banner38

Serdaroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

banner32

Kıbrıs Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Ümit Serdaroğlu, öğretmenlerin bir nesilde biriken görgü, terbiye ve bilgiyi, diğer nesillere aktaran toplumun en önemli bir parçası olduğunu belirtti.

Serdaroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı
banner41
banner37
banner23

Serdaroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, öğretmenlerin bir nesilde biriken görgü, terbiye ve bilgiyi, diğer nesillere aktaran toplumun en önemli bir parçası olduğunu kaydetti.

Ümit Serdaroğlu, “KKTC’de bir öğretmenler gününü daha kutluyoruz. Bugün biz öğretmenler için çok anlamlı bir gündür. Tüm yaşamı boyunca kendini büyük Türk Ulusu’na adamış olan eşsiz önder yüce Atatürk, yapmış olduğu devrimlerine, harf devrimini de ekleyerek yeni harflerin, milletin tüm fertlerine öğretilmesinde öğretmenlik görevini üstlenmişti. 24 Kasım Ulu Önder Atatürk’ün, Millet Mektepleri Başöğretmenliği’nin kabul edildiği gündür” ifadelerine yer verildi.

Serdaroğlu, insanların hayatla mücadelesini sağlayan, refaha ve haysiyete dayanan bir yüksek hayat tarzını mümkün kılanın öğretmenler olduğunu belirtti.

Milletler ve ülkeler arasında bilgi eksikliği sebebiyle gelişmişlik farkı olmasının sebebinin yine öğretmenler olduğunu kaydeden Serdaroğlu, “Öğretmenler insanları hayata hazırlayan, bilgi ve kültür veren, onları şekillendiren insan mimarlarıdır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gelişmesinde, toplumu meydana getiren fertleri şekillendirip bir çok bilgi ve kültür ile donatıp toplum hizmetine sunan öğretmenlerimizin bu uğraşları unutulmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Serdaroğlu, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3