Senin, HP'nin bulunduğu koalisyon hükümetlerinde yapılan icraatları paylaştı

Senin, HP'nin bulunduğu koalisyon hükümetlerinde yapılan icraatları paylaştı
banner23

Halkın Partisi (HP) Genel Sekreteri Yenal Senin Halkın partisinin dahil olduğu koalisyon hükümetleri döneminde bugüne dek yapılan icraatları sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla aktardı.

“Zaman içinde bazı icraat ve yapılan çalışmalar unutuluyor” diyen Senin’in paylaşımı şu şekilde

“Geçtiğimiz hafta sosyal medya üzerinden yazdığım gönderiden sonra insanlardan çok sayıda mesaj, destek ve tavsiyeler aldım. Zaman içinde bazı icraat ve yapılan çalışmalar unutuluyor, bazen de gözden kaçabiliyor. Bu nedenle ara ara bilgilendirmenin iyi olacağını düşünüyorum.

Bugün yıllardır eleştirilen, kimilerince tabu olarak görülen asayiş ve güvenlik konularında Halkın Partisi'nin dahil olduğu koalisyonlarda neler yapıldı onlara bakalım:

1- Ellenemez, gücünüz yetmez denilen sınır kapılarındaki denetimi arttırarak 19 aylık dönemde yaklaşık 7500 kişi ülkeye alınmadı.

2- İçişleri Bakanlığı'nın geçtiğimiz ay hazırladığı ikamet ve vizeler tüzüğü ile ülkeye çeşitli amaçlarla gelen kişilerin mercek altına alınması, hani "elini kolunu sallayan" diye tabir edilen olayın tarihe gömülmesini sağladık.

3- Dışişleri Bakanlığı'nın girişimleri ile Güney komşumuzla suçluları takası sağlandı.

4- Son dönemde ögrenci adı altında ülkemize gelip farklı suçlara karışan kişileri önlemek için KKTC 'de bulunan TÜM öğrenciler kayıt altına alındı. Zaten bunun artılarını hissetmeye başladık

5- İç güvenliğe yönelik Kent Güvenlik Yasası ile MOBESE sayesinde sokaklarda gerçekleşme ihtimali olan suçların önüne geçilecek. Aranıp da bulunamayan suçluların yakalanması çok daha kolay olacak

6- Polis güçlerindeki yetersiz ersonel sayısı sorununu gidermek için 100 polis istihdamına çıkılıyor.

7- Polis mensubu çalışanlarımız sivil kimlik alması sağlandı

8- Polisimizle ortaklaşa hareket edilerek son 6 ayda yüzlerce kaçak tespit edilip,sınır dışı edildi

9- Sınır kapılarında görev yapan sivil hizmet görevlileri'nin çalışma koşullarının iyileştirilmesi için adım atıldı. Ek tahsisat sağlandı. Ek 40 kişilik münhale çıkıldı.

İşin özeti: Kimilerince siyasi malzeme olarak kullanılan, kimilerince tabu görülen konularda ortaya irade koyan, kararlı duruş sergileyen, sözdeki lafları fiiliyata döken,yapılmayanı yapan bir hükümet performansı, gailesi memleket olan bir duruş.

Herkese iyi bir haftasonu dilerim...”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18