Sendikal Platform: Cumhurbaşkanı, Kıbrıslı Türklerin sesi ve vicdanı olmuştur

Sendikal Platform: Cumhurbaşkanı, Kıbrıslı Türklerin sesi ve vicdanı olmuştur
banner23

Sendikal Platform Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamaya destek belitti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, Türkiye’nin, Suriye topraklarında başlattığı “Barış Pınarı Operasyonu” hakkında yaptığı açıklama, Kıbrıs Türk Toplumunun genelinin düşüncesini yansıtmaktadır. Bu bağlamda Sayın Cumhurbaşkanı, Kıbrıslı Türklerin sesi ve vicdanı olmuştur.

Bu insancıl düşünceye dahi tahammülü olmayan ve herkesin, her koşulda Türkiye Hükümetlerinin attıkları adıma itaat etmesi isteyen kesimin, Cumhurbaşkanı Akıncı’ya yönelik hakaretleri, tehditleri ve haddini aşan yorumları tarafımızca kabul edilemezdir. Sayın Akıncı’ya yapılan her hakaret, onu seçen ve liderliğini yaptığı Kıbrıs Türk Toplumuna yapılmış sayılmaktadır. Cumhurbaşkanı Akıncı’nın açıklaması gayet açık ve nettir. Hiçbir Kıbrıslı Türk, Türkiye’nin toprak bütünlüğüne ve sınır güvenliğine zarar gelmesini istemez. Kıbrıslı Türk Lider Akıncı da, bizler de sadece bu sorunun çözümünün kan dökerek değil müzakere ederek çözüleceği görüşünü ortaya koyuyoruz.

Sendikal Platform olarak her daim “savaşın kazananı, barışın ise kaybedeni olmaz” ilkesini ortaya koyduk, koymaya da devam edeceğiz. Ayrıca bu yönde de mücadele vermeyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Çünkü coğrafyamızda yaşanan çatışma ortamının ancak barış müzakereleriyle sona ereceği görüşündeyiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nermin demiralay
Nermin demiralay - 9 ay Önce

Bu karışılıkta rumlar size saldırırsa konuşarak halledersiniz

ali
ali - 9 ay Önce

Şener elcil sen kani bozugun tekisin

Veli
Veli - 9 ay Önce

Mustafa akinci sen ve oglun harmanci kibris türkleri için bir utanç kaynagisiniz ve ben bu yaziyi yazan öz be öz kibrisliyim.yaziklar olsun sana akinci gerçi senin nenen rum kime ne anlatirik ki kani bozuk

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18