Sanver:” Cumhurbaşkanı Tatar’ı hedef almadım”

Sanver:” Cumhurbaşkanı Tatar’ı hedef almadım”
banner23

Halkın Partisi Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, Kanal T’de yayınlanan Didem Gürses’in sunduğu Politik Duruş Programına katılarak açıklamalarda bulundu. 
Sanver, sosyal medya hesabında yer alan sistemin değişmesi gerektiği fakat mevcut Cumhurbaşkanı ile ‘başkanlık’ gibi bir sistemin ‘cehennem’ olacağını savunduğu paylaşımı konusunda açıklamalarda bulundu. 
Sanver’in açıklamaları şöyle; 
“ Parlamenter sistemin çöktüğü ve başkanlık sistemine geçmemiz gerektiği savunuluyor. Sıkıntı sistemde değil, kişilerde. Bu alışılagelmiş siyasi sistemi sürdüren kişilerle başkanlık sisteminde bu yaşadıklarımızın daha kötü bir düzende olabileceğini düşünüyorum. 
Ben Ersin Tatar’ı çok seviyorum. En sevdiğim siyasilerden biridir. Maliye Bakanlığı döneminde pek çok reform onun döneminde gerçekleşmiştir. 
Emeğini ve hakkını ülkeye vermiştir. Bu hassas ortamda sadece daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. Kutuplara ayrıldığımız bir seçim yaşadık. Bu yüzden her açıklaması önem taşıyor. 
Ben alışılagelmiş siyasi ortamı işaret ettim, Sayın Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı hedef almadım.
Ben halk için zaman ayırması, komitede sürekli çalışma yapması gereken, ülke menfaati için çalışan, üreten siyasilerden bahsediyorum. Ancak böyle bir sistemle ileri gidebiliriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18