Sala okumayan imamla ilgili yasal süreç başladı

Sala okumayan imamla ilgili yasal süreç başladı
banner23

Aslanköy sakini Cahit Çavuşoğlu’nun salasının okunmaması bölgede büyük tepkiye neden oldu. Bunun üzerine Haberal Kıbrıslı Gazetesi Din İşleri Başkan Yardımcısı Fahrettin Öğdü’ye ulaştı.

“Yasal Soruşturma Başlatıldı”


Öğdü, “olayın olduğu gün daireden hemen bir arkadaşımızı gönderdik. Cahit Çavuşoğlu’nun salası verildi ve dini kurallara göre defini yapıldı. Cenaze namazını da Din İşleri Başkan Yardımcısı olarak bizzat ben kıldırdım. Bu olaydan dolayı Din İşleri olarak büyük üzüntü duyduk. O imam arkadaşla ilgili yasal çerçevede soruşturma başlatıldı. Yaptığı hareket yakışık almamış ve toplumu incitmiştir” dedi.

“Ben de Müslümanım Dedi”

Cahit Çavuşoğlu’nu bizzat Din İşleri Başkanı Talip Atalay ile birlikte ziyaret ettiklerini belirten Başkan Yardımcısı Öğdü, “kendisi ile çok hoş bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisi bizzat şunu dedi “ Ay oğlum bende Müslümanım ezanın sesi çok yüksek olduğu için ve hasta olduğumdan dolayı rahatsız oldum” dedi. Bizde bunun üzerine gerekli düzenlemeleri yaptık ses yüksekliğini biraz düşürdük ve hoparlörü başka bir tarafa çevirerek sıkıntıyı giderdik. Cahit Bey daha sonra bizi arayarak teşekkür etti” diye konuştu.

“Çok Üzüntülüyüz”


Sala ile ilgili de bilgi veren Din İşleri Başkan Yardımcısı Fahrettin Öğdü, sala peygamber efendimize methiyedir. Kültürümüzde cenazeyle ilgili ilam anlamına gelir. Bizim üzerimize hasıl olan cenaze namazını kılmaktır. Bizde Din İşleri olarak tüm bu işlemleri yerine getirdik. Tekrar üzüntülerimi bildirir merhuma rahmet yakınlarına sabır dilerim ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 19:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 1 yıl Önce

Bence adnan hocanin bi sucu yok
Zaten vefat eden kisi hocaya vasiyet ettiydi hoca efendi benim cenazemi sen kaldirma diye vasiyeti yerine getirmis oldu adnan hoca 15 yildir aslankoyde kaliyor ve gorevini surduruyor 15 yil icinde koyde kac kisinin cenazesini kildirdi selasini okudu simdiye kadar koyde boyle bisey olmadi simdi hoca vefat eden kisinin vasiyeti yerine getirince suclu mu oluyor ????
Adnan hoca yanliz degil bilin istedim

Cengiz
Cengiz - 1 yıl Önce

Imam dan iyimi bilirik bir bildiyi var her halde.

Abdulkadir Kösedağ
Abdulkadir Kösedağ - 1 yıl Önce

İmam sanki dört dörtlük islami yaşiyor da bu konuda haklı olsun ona maaş verilmiştir hiçbir şekilde inisiyatif veya keyfi davranışda bulunamaz derhal görevden alınmalı başkalarına ibret olsun yapmaya cesaret edemesin

Metin  aybars
Metin aybars - 1 yıl Önce

Yasal sorşturma be demek? Bunu kapsayan yasa mı var? Böylelerinden din adamı olmaz. Samimiyseniz yollatırsınız gider.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18