banner38

Sahte PCR'ciler Cezaevi yolunu tuttu

banner32

Sahte PCR'ciler Cezaevi yolunu tuttu
banner41
banner37
banner23

Ercan’da sahte PCR testi ile çıkmak isterken yakalanan zanlılar Calvin Edward Burke ve  Roberto Puzzo tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Bayır olguları aktardı.

Polis, huzurunuzda bulunan zanlı-I Calvın Edward Burke ve zanlı-2 Roberto Puzzo’nun Sahte Evrak Düzenleme ve Sahte Evrağı Tedavüle Sürmek suçlarına methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 18.11.2021 tarihinde KKTC’de turist olarak bulunan zanlı-2 Roberto Puzzo’nun, arkadaşı ZANLI-1 Calvın Edward Burke’nin aracılığı ile daha önceden temin etmiş olduğu bir özel hastanede yapılmış gibi görünen sahte pcr testini Ercan Havalimanı’nda havayolları yer hizmetlerinde görevli memura ibraz ederek sahte belgeyi tedavüle sürdüğünü anlattı.

Polis,  aynı gün söz konusu özel hastaneden yapılan araştırmada zanlılar adına herhangi bir PCR testi yapılmadığını hatta kayıtlarının dahi olmadığı tespit edildiğini söyledi. Polis, aynı gün zanlıların Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirtti. Polis, mesele ile ilgili 2 zanlının da gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini söyledi. Polis, zanlıların yabancı uyruklu olduklarını belirtip, tutuklu yargılanmasını talep etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3