banner38

Sağlık Bakanlığı, Başhekim Tulay'ı Görevden Aldı

banner32

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile basına bilgi veren Gazimağusa Başhekimliğine vekalet eden Dr. Hakkı Serhat Tulay kamuoyuna doğruları açıkladığı için Lefkoşa’ya makamına çağıran ve basın yolu ile kamuoyuna açıklamalarda bulunan Gazimağusa Başhekimliğine vekalet eden Dr. Hakkı Serhat Tulay Hakkı Serhat Tulay Sağlık Bakanı Filiz Besim tarafından görevinden alındı.

Sağlık Bakanlığı, Başhekim Tulay'ı Görevden Aldı
banner37
banner23

Gazimağusa Hastanesi Başhekimliğine vekalet eden Dr. Hakkı Serhat Tulay’ı görevden alan Filiz Besim basına ve kamuoyuna yaptığı açıklamalar neticesinde görevinden alındığı gelen bilgiler arasında. Görevden alınan Hakkı Serhat Tulay’ın yerine ise Dr. Nil Ergün’ü atadı. Geçtiğimiz aylarda başhekim atanması konusunda hastane yönetim kurulu Dr. Nil Ergün’e onay vermemiş ve yerine Hakkı Serhat Tulay atanmıştı.

Bilindiği üzere KKTC’de gribal enfeksiyon hastalığının sadece Gazimağusa Hastanesine günlük yüzün üzerinde müracaat yapılmakta olduğunu ve bunlardan % 80 inin H1N1 (domuz gribi) olduğunu açıklayan Gazimağusa başhekimliğine vekalet eden Dr. Hakkı Serhat Tulay vatandaşların dikkatli olmalarını mümkünse kimseler ile tokalaşmamaları söylemişti. Gazimağusa Başhekimliğine vekalet eden Dr. Hakkı Serhat Tulay Gazimağusa hastanesi personelinin özverili çalışmaları ve hemşirelerin hasta olmalarına rağmen görevleri başında olup işlerine devam etmeleri hasta olan vatandaşlar tarafından takdir toplamıştı. (MHA)

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18