Sağlık Bakanı Filiz Besim'den çağrı:

Sağlık Bakanı Filiz Besim'den çağrı:

"Sosyal medyada yaptığınız hastane eksiklikleri yorumlarının doğruluğunu teyit ediniz..."


Sağlık Bakanı Filiz Besim sosyal medyada hastaneyle ilgili şikayetlerin doruluğunun teyit edilmesini istedi.

Besim busabah sosyal medyada yaptığı çağrıda şöyle dedi:

"Değerli dostlar bazı sosyal sosyal medya paylaşımlarında hastanelerimizdeki eksiklere dair haber ve yorumlara rastlıyorum. Sizlerden ricam lütfen yorum yaparken bizlerle doğruluğunu teyit edin. Elbette ki sağlıkta hiç bir eksik kabul edilemez ve ivedidir ancak emin olun ki; her eksiği yaşamsal kabul ediyoruz ve telafisi için seferber durumdayız. Geçen hafta Lefkoşa'daki MRI cihazımızda bir arıza oldu. Arıza meydana gelir gelmez aci hastalar Mağusa Devlet Hastanesi'ndeki MRI cihazına veya anlaşmalı olduğuz hastanelere sevk edidi.

Mağusa'daki MRI çekimleri üç vardiyaya çıkarıldı. Bu arada da bozuk MRI tamire alındı ve ekibin bütün gece sabah 4.00'e kadar çalışmasıyla tamir edildi. Yani şu anda devlet hastanelerimizdeki iki MRI cihazı da tam randımanlı çalışmaktadır. Halbuki bugün rastladığım bir yorumda MRI cihazı bir aydır bozuk deniliyor.

Yine bazı tetkiklerle ilgili kit sıkıntısı var yapılamıyor deniyor. Doğrudur bütçenin geçmemesine bağlı olarak bazı kitlerde sıkıntı vardır ancak hiç bir acil tetkik kit sıkıntısı nedeniyle ertelenmiyor. Ya elimizdeki imkanlarla aciller yapılıyor veya imkanlarımız yetersizse özel labaratuvarlardan hizmet alıyoruz.

Değerli dostlar, sağlıkta hepimizin kendimizi sağlık hizmetleri anlamında güvende hissetmemiz en önemli insan hakkımızdır ve yaşamsal moralimizdir. Hassasiyetiniz hassasiyetimizdir. Yapacağınız DOĞRU yorum ve uyarılar ise her zaman ışığımız olacaktır. SEVGİYLE KALIN..."
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18