Rum ajanı olduğunu itiraf etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, Rumlarla iş birliği yaptığı belirlenince takibe alınan Mehmet Besimoğlu, Gazimağusa Limanı'ndaki askerler ile birliği fotoğraflarken yakalandı. Fotoğrafları irtibat halinde olduğu Rum için çektiğini itiraf eden Besimoğlu, 'casusluk'tan tutuklandı.

Rum ajanı olduğunu itiraf etti
banner23

KKTC polisi, Rumlarla iş birliği yaptığını tespit ettiği Mehmet Besimoğlu'nu takip etmeye başladı. Besimoğlu'nun Rumlarla yaptığı görüşme ve buluşmalar kayda alındı. Besimoğlu, en son Gazimağusa Surlariçi'ne giderken, takip edildi. Canbulat Müzesi'nin surlarına çıkan Besimoğlu, bir köşeye çekilip, Gazimağusa Limanı'ndaki askeri birlik ile askerlerin dijital makineyle fotoğraflarını çekmeye başladı. Bu sırada operasyonu başlatan polis ekipleri, Besimoğlu'nu yakalayıp, gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen Besimoğlu'nun makinesinde yapılan incelemede, askerler ile birliğin fotoğrafları bulundu.

RUM İÇİN ÇALIŞTIĞINI İTİRAF ETTİ

Mehmet Besimoğlu, polis merkezindeki ilk ifadesinde, Gazimağusa Limanı'ndaki askerler ile birliğin fotoğraflarını, ismini söylemediği Rum'a vermek üzere çektiğini itiraf etti. Üzerinde Rum hattı bulunan Besimoğlu'nun, adı henüz öğrenilemeyen Rum ile sürekli telefonda konuştuğu da kayda alındı. 'Casusluk' suçlamasıyla tutuklanan Mehmet Besimoğlu'nun evinde yapılan aramada; cep telefonları, dijital fotoğraf makineleri ve dizüstü bilgisayarlar bulundu. Polis, el koyulan eşyalar üzerinden araştırma başlattı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan bingöl
Ramazan bingöl - 3 yıl Önce

Böyle vatan hainlerine tmt. Lazım hani makaryosun bir pilanı vardı ya. Adada Türklerin gayrı menkulünü yüksek fiyata satın alıp yurt dışındada iş bulup birdaha adaya geri dönmeme kaydıyla ve böylece adaya sahip olma pilanıydı. Bu lilanın önüne geçmek için tmt. Bildiri yayınladı kimse Rum'a malını satmayacak. Satanın akibeti kötü olur denildi. Satanlar oldu. Oldu ama sonuç belliydi. O şekilde makaryosun pilanı önlenmiş oldu. Bu tür vatan ve millet düşmanlarına da aynı taktiği uygulaması lazım devletin. 30 ağıstos Zafer bayramınız kutlu olsun

Kktc
Kktc - 3 yıl Önce

Helal olsun.. sat gitsin yahu hangi rumdur bu gelsin bende bilgi vereyim. Euromu ver herseyi anlatirim

Tarkan  ulusol
Tarkan ulusol - 3 yıl Önce

Hade yahu sizda. Beee guneyde malı olup kuzeyde eşdeğer (güneydekine karşılık) mal tutanlar cok yok gidip mallarını sattı. Ve bu tarafda da eşdeğerini de sattı. Buna ne diyeceksin arkadaş. Mantıklı bir açıklaman varsa bana da anlat bende anlayım

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18