'RUHBAN EVLERİ AÇTILAR MİSYONERLİK YAPIYORLAR'

'RUHBAN EVLERİ AÇTILAR MİSYONERLİK YAPIYORLAR'
banner23
Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, cami ve ezan istemeyen varsa bu ülkeyi terk edebilir dedi. Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde inşa edilecek caminin temel atma töreninde konuşan Zorlu Töre, cami yapılmasına karşı çıkanlara çok sert eleştiriler yöneltti. Töre, KKTC’de cami ve mescit çoktur diyenler Rumlara baksın dedi. Ülkede ruhban evleri açıldığına da dikkat çeken Töre biz onlara bile saygılıyız diye konuştu.

KIBRIS TÜRKÜ ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANDIR

Kıbrıs Türk halkı elhamdülillah Müslümandır diyen Töre, ibadet yerleri nerelerdir camilerdir. KKTC’de eksik olan yerlerde cami ve mescit yapılması gereklidir. İskele’de 7 kilise, 1 cami vardır. Aynı şekilde Yedikonuk’ta 4 kilise ve 1 cami vardır. Bu memlekette cami ve ezan istemiyoruz diyenler bu ülkeyi terk edebilirler. Onlar ateist ya da Hristiyan olsalar da saygılıyız. Bazı yerlerde ruhban evleri açtılar misyonerlik yapıyorlar, biz ona bile tolerans gösteriyoruz. Kendi içimizden çıkan ve öğretmen olduğunu iddia eden bazı kişiler cami istemeyiz, okul isteriz, hastane isteriz diyorlar. Sonra dönüp arkasından işgal altındayız diyor. Anavatan Türk ordusu işgalci değildir. Ezan ve istiklal marşından rahatsız olanlar isterlerse kendilerine başka yer arayabilirler.
TÜRKÜZ VE PEYGAMBERİMİZİN ÜMMETİYİZ
Ben çocukken köyümüzün öğretmeni aynı zamanda imamdı. Cuma günleri öğretmenimiz beni gönderir, babamı, amcamı, abime camiye çağırmamı isterdi. Biz içimizdeki ateistleri de Rumları da takip ediyoruz, onlar gelip buraya ibadet eden Rumlara bir şey demiyorlar. Bir yerde ezan sesi duyulacak olsa, ateistler, birleşik Kıbrıs isteyenler, batılıyız diyenler rahatsız oluyor. Hristiyanlar geldiğinde ibadet ederken dinler arası hoşgörü diyorsunuz cami yapılırken karşı çıkıyorsunuz. Kimin misyonerliğini yapıyorsunuz. Biz Türk’üz ve Peygamberimizin ümmetiyiz asla bundan vazgeçmeyiz.
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18