Röntgenciler cezaevinin yolunu tuttu

Röntgenciler cezaevinin yolunu tuttu
banner23

30 Haziran günü Gazimağusa Glapsides Plajı’nda tasarruflarında bulunan cep telefonu ile plajda bulunan kadınların gizlice resimlerini ve videolarını çeken Pakistan uyruklu zanlılar Pakistan uyruklu Muhammad Awais ve Muhammad Usman bugün mahkemeye çıkarıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tahkikat memuru Şükrü Hafız, zanlıların telefonlarında yapılan incelemede, özel hayatın gizliliğine aykırı 13 video görüntüsü ile 16 fotoğraf tespit edildiğini aktardı.

İncelemenin devam ettiğini belirten Hafız, çalışma izinleri mevcut olan zanlıların bu aşamada tahkikata etki etme olanağı olmadığını kaydederek, mahkemenin uygun göreceği şartlarla teminata bağlanmalarını talep etti.

Şahadeti değerlendiren bayan yargıç Hazan Aksun zanlıların KKTC haricine çıkışlarını men ederek
kimlik, pasaport ve seyahat belgelerini polise teslimi, 3’er bin TL nakdi teminat yatırmaları, 50’şer bin TL şahsi kefalet imzalamaları ve haftada bir gün polise vermeleri şartıyla serbest kalmalarını, şartları yerine getirmemeleri halinde 1 ayı geçmeyen süreyle merkezi cezaevine gönderilmeleri yönünde emir verdi.

Şartları yerine getiremeyen zanlılar merkezi ceza evine gönderildiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18