“Referans şartları netleşmeli”

“Referans şartları netleşmeli”
banner23

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Kıbrıs müzakereleri konusunda devam eden çalışmalara ilişkin parti liderlerini bilgilendirme toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Özyiğit, görüşmede, referans şartlarıyla ilgili tam bir mutabakatın gelişmediğini anladıklarını belirterek, gelişmeleri yakından takip ettiklerini, olası bir üçlü görüşmede BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in tavrının belirleyici olacağını belirtti.

Özyiğit açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“9 Ağustos’ta liderler bir araya geldi ve mutabakat ortaya çıktı. Hepimiz Lute ile görüşmeleri yakından takip ettik. Bayan Lute liderler ile mekik diplomasisinde bulundu. Referans şartları ile ilgili tam bir mutabakat gelişmediğini anlıyoruz. Guterres’in işaret ettiği ve doğru belge 30 Haziran tarihli belgedir. Akıncı’nın çalışmalarını yakından takip ediyoruz ve çok doğru bir yolda olduğunu görüyoruz. Referans şartlarının netleşmesi gerektiğinin altını çiziyoruz. Eylül’de mi, yoksa sonrasında mı bir üçlü görüşme olur Guterres’in tavrı bu noktada belirleyici olacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18