banner38

RAİF DAVULCULAR 6 GÜN DAHA TUTUKLU

banner32

RAİF DAVULCULAR 6 GÜN DAHA TUTUKLU
banner41
banner37
banner23

Güney Kıbrıs’a gizlice geçerek aldığı 1 kilo hintkeneviri uyuşturucu maddeyi ülkeye sokup satmaya hazırlanırken evine yapılan baskında yakalanan Raif Davulcular aleyhindeki soruşturma devam ediyor.


Devrim DEMİR  

Gazimağusa’da geçtiğimiz hafta evine yapılan baskında 930 gram Hintkeneviri ile yakalanan Raif Davulcular aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Aleyhinde alınan 3 günlük tutukluluk süresinde polise yardımcı olan Davulcular, uyuşturucuyu almak için hangi yasa dışı yolları kullandığını polise aktardı.

Zanlı, dün ek süre talebi ile yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme, polisin soruşturmayı tamamlayabilmesi için zanlının 6 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

 

31 paket, 930 gram ele geçirilmişti  

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mahir Türe, zanlı Raif Davulcu’nun 13 Temmuz tarihinde  tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Mahir Türe, alınan bir bilgide, zanlı Davulcular’ın evinde uyuşturucu madde olduğu bilgisi üzerine baskın yaptıklarını ve evde mahkeme emri ile arama yapıldığını söyledi.

Türe, evde yapılan aramada yardımcı ev olarak kullanılan bölümde buzdolabının buz yeri kısmında 31 ayrı streç naylona sarılı poşetlenmiş 930 gram Hintkeneviri ele geçirildiğini kaydetti.

Evin diğer bölümlerinde gerçekleşen aramada, 2 gram zanlının üzerinde ise yarım gram Hintkeneviri ele geçirildiğini belirten Türe, evde hassas terazi ve öğütücü ele geçirdiklerini ifade ederek zanlının tutuklandığını kaydetti.

 

8 kişiden ifade alındı

Türe, Raif Davulcuların verdiği gönüllü ifadesinde işlediği suçu itiraf ettiğini uyuşturucu maddeyi ise Askeri Yasak Bölge’yi ihlal ederek gizlice Güney Kıbrıs’a geçerek iki bin Euro karşılığında 1 kilo satın alarak ülkeye soktuğu yönünde ifade verdiğini ifade etti.

Alınan 3 günlük sürede, zanlının polise yardımcı olmak istediği yönünde ifade verdiğini kaydeden Türe, 8 kişiden ifade aldıklarını söyledi.

Türe, soruşturmanın devam ettiğini kaydederek Davulcular’ın 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3