'Prosedür neyse, o yapıldı'

'Prosedür neyse, o yapıldı'
 Saraç: Ödediğim parayı vermediler

Bilir: Her zamanki prosedürü uyguladım

Rabia  ÇAKMAK

Gazetemize ulaşan Kanser hastası Gülay Saraç,  kısa bir süre önce eğitim almak için kayıt yaptırdığı Sevtap Beauty  Traning Center’ dan kanser hastalığı sebebiyle kursa katılamayacağı gerekçesi ile  kaydını geri almak istediğini belirttiğinde evraklarının verildiğini fakat ön kayıt için ödediği 250 Türk Lirasını geri alamadığını aktardı.

Öte yandan görüşlerini alma amacıyla ulaştığımız Sevtap Beauty  Traning Center Sahibi Sevtap Özgüzel Bilir, “Benim de kendimi garantilemem lazım, ben her zamanki prosedürü uyguladım. Gazeteye neden verildim, onu da anlamadım, haberleri takip edeceğim” ifadelerini kullandı.

Saraç: Ödediğim parayı vermediler

7 yıl önce Kıbrıs’ a geldiğini ve geldiği  günden itibaren kanserle mücadele ettiğini belirten Saraç, son zamanlarında hastalığının iyiye gitmesinden dolayı Güzellik alanında eğitim almak ve bu iş alanında çalışmak için Sevtap  Beauty  Traning Center’ın başlattığı  kursa kayıt olduğunu aktardı. Sevtap Beauty  Traning Center’ın sahibi Sevtap Özgüzel Bilir ile 3 aylık bir kurs hakkında konuştuğunu ve ortada herhangi bir başlama tarihinin olmadığını belirten Saraç, güzellik merkezi sahibinin kurs için 5.500 Türk Lirası istediğini fakat kendisinin yanında 250 TL olduğunu ve bunu ön kayıt parası için kursa ödediğini ifade etti. Kanser hastası Gülay Saraç, belli bir süre sonra gerek öğrenci olmadığından gerekse hastalığının el vermemesi sonucu kayıt için verdiği evrak ve parayı geri talep ettiğini fakat parasını alamadığını, karşı tarafın verdiği parayı kapora olarak aldığını ve iade etmediğini bildirdi.

Bilir: Her zamanki prosedürü uyguladım

Sevtap Beauty  Traning Center’ın sahibi Sevtap Özgüzel Bilir, Haberal Kıbrıslı’ya yaptığı açıklamasında alınan ücretin tamamının prosedür gereği alındığını ve herhangi bir şekilde kursun başlamaması veya aksaması gibi bir durumun olmadığını aktardı. İşletme sahibi Sevtap Özgüzel Bilir, Gülay Saraç’ı daha önceden tanıdığını ve Saraç tarafından “belki kursa devam edemeyebilirim” sözünü aldığını aktarırken,  normalde ön kayıt için alması gereken miktarın 500 TL olduğunu fakat inisiyatif uygulayarak sadece 250 TL aldığını açıkladı. Saraç’ın belli bir süre sonra kaydını geri çekmek istediğini belirtmesinin ardından sadece evrakları geri verdiğini ön kayıt için aldığı miktarın kayıt işlemleri ve kapora için olduğunu kaydeden Sevtap Bilir, “Benim de kendimi ona göre garantilemem lazım, ben her zamanki prosedürü uyguladım. Gazeteye neden verildim, onu da anlamadım, haberleri takip edeceğim” ifadelerini kullandı. Bilir, Saraç tarafından KKTC Tüketiciler Derneği’ne şikayet edildiğini ifade ederken,  uzlaşmak için tekrar kendisi ile iletişime geçmeye çalıştığını fakat cevap alamadığını, dolayısıyla uzlaşmaya hazır olduğunu dile getirdi.

 
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18