banner38

Polise trafikte daha etkin denetim gücü

banner32

Polise trafikte daha etkin denetim gücü
banner41
banner37
banner23

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, hazırladıkları trafikte uyuşturucu testlerinin yapılmasını öngören yasa değişikliği önerisi hakkında Başbakan Ersin Tatar’ı bilgilendirdi.

Atakan, trafikte Uyuşturucu testleri yapılması ve tespit edilenlere gerekli cezai müeyyidelerin uygulanmasını öngören yasa değişikliği önerisi çalışmasını da Başbakan Tatar’a verdi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Polis Trafik Müdürlüğü, Narkotik Polis Müdürlüğü Sağlık Bakanlığına Bağlı Devlet Laboratuvarı Müdürlüğü ile Trafik ve Ulaştırma Hizmetleri Komisyonu yetkililerinin yaptığı çalışmada, Uyuşturucu kullanımının önüne geçme, uyuşturucu madde tesiri altında araç kullanmayı önlemek ve yol güvenliğini maksimum düzeyde sağlamak amaçlanıyor.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, bu uygulama ile uyuşturucu tesiri altında yola çıkan sürücülerin yaratabileceği tehlikeler konusunda polisin daha aktif ve caydırıcı olma olanağı sağlanacağını belirtti.
Başbakan Ersin Tatar da, trafikte, alkol ve uyuşturucu kullanan sürücüler istemediklerini kaydetti.

Trafik kazalarının çoğunluğunun hız ve dikkatsizlik sonucu meydana geldiğini belirten Tatar, konunun yerinde ancak geç kalınmış bir düzenleme olduğunu vurguladı.

Yasal düzenlemenin biran önce meclisten geçmesi gerektiğini vurgulayan Tatar, uygulamanın, polisin görevini daha etkili yapmasına olanak sağlayacağını söyledi.

Masum insanların hayatlarını kaybetmelerini istemediklerini belirten Tatar, hükümetin konuya duyarlılık göstermeye devam edeceğini söyledi.Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu da, işbirliği içerisinde 3-4 aylık bir çalışma yürütüldüğünü anlattı.

Karaokçu, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
Polis Müfettişi Cevdet Demirel de, polisinde katkısıyla çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlandığını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3