Polis, öfke patlaması yaşıyor!

“Emekli Siyasiler Polisi Odacı-Şoför Olarak Kullanıyor” 

Polis, öfke patlaması yaşıyor!
banner23

Çeyrek asır önce yasasında öngörülen kadroları dolduramayarak yüzde 30’ un üzerinde eksik çalışan polis bugün de aynı sorunu yaşıyor.25 yıl öncesine göre nüfus patlaması yaşayan ülkede sınır kapılarının da açılmasıyla gündelik nüfus iyice artarken, suç ve suç unsurları katlanarak büyüdü ancak Polis Teşkilatı bir türlü yeterli kadrolara kavuşamadı. Teşkilata yeni alınanlar emekliye ayrılanların yerini dolduramadı. Polisteki huzursuzlukları, öfke patlamasını yıllarını mesleğine veren emekli bomba uzmanı şimdilerde Emekli Polisler Derneği başkanı Nurettin Çırakoğlu’na sorduk çarpıcı yanıtları aldık. 

“Emekli Siyasiler Polisi Odacı-Şoför Olarak Kullanıyor”

Poliste yaşananan en büyük sorunların başında  Polisin yerine göre hizmetli gibi yerine göre çocukları torunları okuldan özel derse götüren şoförgibi çalıştırılması, ek mesai ödeneklerinin normal memura göre eksik ve geç verilmesi, gündüz gece mevhumu demeden aile güvenliği sağlanmadan çalıştırılması olarak gözüküyor diyen Çırakoğlu,işyerinde adaletli terfi alamayan, angarya çalıştırılan Polisler zamanı geldiğinde bir gün bile beklemeden emekliye ayrılınca teşkilat hep eksik kadrolarla boşluk doldurmaya çalışıyor ifadesinde bulundu. 

“Polisimiz bugüne kadar fedakarca çalışarak faili meçhul birçok cinayeti ortaya çıkarmıştır”

Çırakoğlu, Polise yeni kadrolar alacağız diye övünen siyasiler alacaklarını söyledikleri yeni polisler teşkilata 2021 de katılacaklar (9 aylık eğitim süresi de düşünüldüğünde) o zamana kadar gidenlerin sayısı 300 olduğunda gelenler gidenlerin ancak yarısını karşılar oysa polisimiz bugüne kadar fedakarca çalışarak son yıllarda faili meçhul birçok cinayeti ortaya çıkarmış, uyuşturucuya kaçakçıya göz açtırmamış, sanal bahisten her türlü yasa dışılığa, dolandırıcılığa geçit vermemiştir açıklamasında bulundu. 

“Başbakanlık yapıp polisten hizmet beklemeyenleri canı gönülden kutlarım” 

Biz emekli polisler olarak polisin yaşadığı huzursuzlukları görüyor ve bugünün yöneticilerinden polis için beklentilerimiz var  diyen Çırakoğlu şunları kaydetti; 

“Görevini ifa ederek hizmeti bırakan üst düzey siyasiler artık evlerine dönsünler polisimizi odacı şoför gibi çalıştırmasınlar kadroları eksiltmesinler. Burada geçmişte meclis başkanlığı, başbakanlık yapıp da polisten hizmet beklemeyenleri de canı gönülden kutlamayı da görev bilirim.

İlgili bakanlıkla yaptığı sözleşmede Ercan Havaalanı’nın iç güvenlik hizmetlerini kendinin karşılayacağı öngörülen ilgili şirket Ercan’ın gelirlerinden üstüne düşen yükümlülüklerini yerine getirmelidir. 

Ek mesai gerektiren özel durumlarda devlet memurlarının aldığı kadarını, ki daha fazlasını istemiyoruz. En azından polise de versinler. Gümrükçü ya da sivil havacılıkta çalışanların ek mesai ödeneklerinin yarısı kadarını bile vermesinler. Sessiz kalan sendikalara da ayıptır. Angaryanın anayasaya göre yasak olduğunu da hatırlatırım. 

Polis terfileri, tayinleri hakkaniyete göre adaletli biçimde yapılsın ki hak edenler haklarını mahkemelerde arar duruma düşmesin”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18