'PM hangi yönde karar alır bilemiyorum'

'PM hangi yönde karar alır bilemiyorum'
banner23
 Özarsay "Gereken esnekliği gösterdiğimizi düşünüyorum"Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, hükümet kurma konusunda gerekli esnekliği gösterdiklerini, "ne isterse olsun illa ki hükümet olalım" diye hareket etmediklerini söyledi.

Özersay sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklama şöyle:


"Seçim ertesi Halkın Partisi adına koalisyon görüşmelerinde Halka karşı sorumluluğumuzun gereği olarak ve ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı durumu dikkate alarak uzlaşmacı davrandığımızı, süreci olabildiğince erken sonuçlandırmak için gereken esnekliği gösterdiğimizi düşünüyorum.

 

Gelinen aşamada dört parti başkanı olarak uzlaştık, hepimiz ortaya çıkan sonucu kabul ettik. HP olarak biz "ne isterse olsun illa ki hükümette olalım" diyerek hareket etmedik, ilkelerimizi esas alarak müzakere ettik.

 

Yarın akşamki toplantısında Parti Meclisimizin hangi yönde karar alacağını bilemiyorum. Aynı şekilde diğer siyasi partilerin karar organları da ne karar alır bilemiyorum.

 

Bildiğim tek bir şey var, o da Halkın Partisi olarak bizlerin, ister hükümette isterse muhalefette olalım, Halkın yararını esas alarak yolumuzu yürüyeceğimizdir, hem de hiç tereddütsüz."

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18