PCR testi negatif çıkan Filiz Besim taburcu oldu

Koronavirüs tedavisi gören Sağlık eski Bakanı Filiz Besim, yapılan PCR testlerinin negatif çıktığını ve taburcu edildiğini duyurdu.

PCR testi negatif çıkan Filiz Besim taburcu oldu
banner23

Sağlık eski Bakanı Filiz Besim, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bugün yapılan çift PCR testinin de negatif çıktığını, hastaneden eve taburcu edildiğini açıkladı.

Yaptığı paylaşımda bir takım eleştirelerde de bulunan Besim, "Herkes kapanın derken kapanmayıp bir buçuk ayda 15 canın gitmesinin vebali olanlar. Topluma şov yapıp mağdur edebiyatı yapıp bakanlar kurulunda hiçbir etki gösteremeyen Sağlık Bakanı… Başarısız aşı programı... Aylardır denetleyin derken, toplumla dalga geçer gibi denetim ordusu kuracağız diyenler… Sağlık bakanlığının organizasyonsuzluk ve beceriksizliğini affetmeyeceğim" dedi.

Besim'in söz konusu paylaşımı şöyle:

"Bugün çift negatif PCR testi ile hastaneden evimize taburcu olduk. Şükür olsun.

Hastanede yattığım günlerde minik ama ömre bedel mutluluklarım vardı.

Sağlık çalışanlarının sınırsız sevgisi, şefkati ve bilgi ve becerisi…

Ailemin beni sarmalayan sımsıkı desteği,

Siz dostlarımın yağmur gibi yağan sevgi seli mesajları,

Seniha’mın börekleri,

Figen’imin Hızır gibi yetişen elektrikli sobası,

Minelimin ilaçtan öte portakalları…

Sahi siz içeriye yemek sokmak yasak diyorsunuz ama hiç meyve olmayan bir menüde insanların kovid’i nasıl yenmesini bekliyorsunuz? Makarna ve pilavla mı? Önerim menüye daha çok meyve koyun. En azından genç insanlara…

Hastane başhekimliği, Acil Durum Hastanesi Başhekimliği ve personeli, tüm zorluklara rağmen özel kıyafetleri giyip beni ziyaret etme güçlüklerine katlanan can dostlarım, cananlarım. Çok ama çooook teşekkür ederim. Harikuladeydiniz. Ben bu ülkeyi de sizleri de çok seviyorum...

Asla affedemeyeceklerim:

Herkes kapanın derken kapanmayıp bir buçuk ayda 15 canın gitmesinin vebali olanlar... Topluma şov yapıp mağdur edebiyatı yapıp bakanlar kurulunda hiçbir etki gösteremeyen Sağlık Bakanı…

Başarısız aşı programı... Aylardır denetleyin derken, toplumla dalga geçer gibi denetim ordusu kuracağız diyenler…

Sağlık bakanlığının organizasyonsuzluk ve beceriksizliği... Zamanında gerekli önlemleri almayıp, yüksek öğrenimi bitirenler.

Özel sektör için önlem değil sadaka dağıtanlar. Bu toplumun psikolojisini bozup, ilahlara diyet ödemek uğruna uzun yıllar altından kalkılamayacak bir büyük travmaya neden olanlar… Hepsinin vebali boynunuzdadır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18