Paynet, KKTC'de faaliyetlerine başladı

Paynet, KKTC'de faaliyetlerine başladı
banner23
Türkiye’nin bankacılık sistemi dışındaki ödeme sistemleri kurumlarından bir tanesi olan Paynet, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyetlerine başladı.

Arena’nın iştiraki olan ve 2000 yılından bu yana Türkiye’de milyarlarca liralık ödeme ve tahsilata aracılık eden Paynet, sanal ve mobil POS çözümüyle şirketlerin daha hızlı ve güvenli tahsilat yapmasını sağlıyor. Aynı zamanda tüketicilere de her noktada banka POS cihazı farketmeksizin taksit ve puan kazanma imkanı veriyor.

Basın ile tanışma etkinliğinde konuşan Arena Genel Müdürü ve Paynet Kıbrıs Ödeme Hizmetleri Direktörü Serkan Çelik, tecrübelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne de taşımaya karar verdiklerini söyleyerek “Yabancı bir şirket olarak kalmak yerine mahalli bir şirket olarak faaliyet göstermek istedik. Kuzey Kıbrıs ekonomisine ve bankacılık/finans sektörüne olan güvenimiz ve işbirliğimizle hep birlikte önemli başarılara imza atacağımıza inanıyoruz.” Dedi.

Paynet Genel Müdürü Bakay Korkmaz ise “Yaklaşık 18 yıldır, 10 Bin’i aşkın aktif bayi ve yıllık 500 Milyon TL’yi aşan işlem hacmiyle Türkiye’nin bankacılık sistemi dışındaki en büyük ödeme ve tahsilat organizasyonu olmanın gururunu yaşıyoruz. Şimdi bu alandaki deneyimimizi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne taşıyarak ekonomiye değer katmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18