Özyiğit'ten, Özersay'a eleştiri geldi

banner32

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Özersay’ın Cumhurbaşkanı Akıncı’ya yönelik söylemleri ile ilgili paylaşım yaparak, "Halktan sorumluluk almanın yeri ve metodu bellidir ve bunun dışındaki tüm girişimler halkın iradesine tepeden ipotek koymak anlamına gelir" ifadelerini kullandı.

Özyiğit'ten, Özersay'a eleştiri geldi
banner23

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ı işaret eden sosyal medya paylaşımı yaptı ve halktan sorumluluk almanın yeri ve metodu belli olduğunu ve bunun dışındaki tüm girişimlerin halkın iradesine ipotek koymak anlamına geldiğini vurguladı.

Siyasette bir dönem sıkça kullanılan "Rumcu" "Statükocu" gibi suçlamaların ve Kıbrıs konusu üzerinden toplumu kutuplara ayırmanın çok eskilerde kaldığını işaret eden Özyiğit, “Dün Sn. Dışişleri Bakanımızın örtülü bir şekilde Sn. Cumhurbaşkanımızı "statükocu" diye suçlaması, eski AYNI siyaseti sürdürmekte kararlı olduğunu bizlere göstermiştir” ifadelerine yer verdi.

Kritik süreçlerde toplumu bölmenin, yaftalamanın acısını insanların çok çektiğine dikkat çeken Cemal Özyiğit, “Şimdi birlik beraberlik içinde kendi geleceğimizi belirlememiz gereken bir dönemde,
üstelik tam da BM temsilcisi adada görüşmeleri sürdürürken bunu devlet ciddiyetinden uzak bir şekilde yapmak Kıbrıs Türk Halkının masadaki varlığına ve haklı pozisyonuna da zarar vermektedir” dedi.

Özyiğit açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımız Sn. Akıncı toplumumuzun her kesiminin hassasiyetlerini, güvenlik ve gelecekle ilgili endişe ve taleplerini her platformda toplumu ayrıştırmadan savunmakta olduğunu defalarca ispatlamıştır ve halktan aldığı yetki ve sorumluluğu sonuna kadar kullanmak durumundadır.

Halktan benzeri bir sorumluluk almanın yeri ve metodu bellidir ve bunun dışındaki tüm girişimler halkın iradesine tepeden ipotek koymak anlamına gelir”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18