“Özgürlük Anıtı çökmesin!”

Ataser: “1 ay içinde tadilat yapılacak”

“Özgürlük Anıtı çökmesin!”
banner23

Candan MERT

Yavuz Çıkarma Plajı’ndaki Özgürlük Anıtı’nın sütunları adeta çökme sinyalleri veriyor. Konu bağlamında yetkilileri göreve çağıran vatandaşlar, “Özgürlük Anıtı çökerse vebali görevlilerindir” ifadelerini kullandı. Konu bağlamında Haberal Kıbrıslı’ya konuşan Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, anıt için ihaleye çıkıldığını kaydederken, 1 ay içinde anıtın tadilatı ve çevre düzenlemesine başlanacağını ifade etti.

“Bakım-onarım yapılmalı”

Fotoğraflarda aleni bir şekilde büyük çatlakların bulunduğu görülürken, Çıkarma Plajı’nın olası bir yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu ve durumun büyük facialara yol açabileceği belirtiliyor. Yetkililere seslenen vatandaşlar gözle görülür büyüklükte çatlakların bugüne kadar neden ve nasıl görülmediğini sorgularken, acil bakım ve onarımının yapılması gerektiğini kaydetti.

Ataser: “1 ay içinde tadilat yapılacak”

Konu bağlamında Haberal Kıbrıslı’ya konuşan Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, anıt için ihaleye çıkıldığını kaydederken, 1 ay içinde anıtın tadilatı ve çevre düzenlemesine başlanacağını ifade etti. Ataser, “Komple bir tadilat yenileme çalışması ile amfi tiyatro peyzaj ve otopark ekleri ile yenilenmiş ve anlamına yakışır bir hale getireceğiz” dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18