banner38

Özgürgün'ün Dosyası Meclis'te

banner32

Başsavcılık, polisin tamamladığı Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Hüseyin Özgürgün ile ilgili 2 dosyayı Cumhuriyet Meclisi'nin bilgisine sundu.

Özgürgün'ün Dosyası Meclis'te
banner37
banner23

Bilindiği üzere Hüseyin Özgürgün'ün mal bildirimi konusunda Meclise sunduğu dosyalarda eksiklik ve yanlış bilgilendirme olduğu noktasında bir süredir soruşturma gerçekleştiriliyordu. Başsavcılık'ın suç unsuru bulması durumunda Meclis'e göndereceği ifade edilen belgeler 28 Ocak tarihinde Meclis'e geldi.

Haber Kıbrıs'ın edindiği bilgiye göre Başsavcılık'ın Cumhuriyet Meclisi'ne sunduğu raporda Özgürgün ile ilgili iki noktada suç unsuru olabilecek ihmale rastlandığı ifade edildi.

Süreç nasıl işleyecek

Bundan sonraki süreçte Cumhuriyet Meclisi'ne gelen rapor için bir komisyon kurulacak. Tarafların savunması ve görüşünün alınmasının ardından ise Özgürgün'ün yargılanması için dokunulmazlığının kaldırılması Cumhuriyet Meclisi'nde oylanacak.

Bir dosya daha var

Haber Kıbrıs'ın edindiği bilgilere göre Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Hüseyin Özgürgün'ün poliste soruşturulan bir dosyasının daha olduğu ve eksik ifadelerin tamamlanmaya çalışıldığı belirtildi.

Seçim dönemi gündeme gelmişti

Hatırlanacağı gibi 2018 Genel Seçimleri öncesi Özgürgün'ün boşanma süreci gündeme gelmiş ve Özgürgün'ün banka hesapları konuşulmuştu.

Özgürgün'ün bildirim yaparken para hesaplarındaki değişimi bildirmediği ve servetini meclisten gizlediği gerekçesiyle soruşturmalar bir süredir sürüyordu.

Bilindiği üzere milletvekilleri her seçim sonrası ve vekillik boyunca mal bildirimi değişimlerini Cumhuriyet Meclisi'ne bildirmek zorunda.

Özgürgün kendisini “boşanma sürecinde kullanmak üzere arkadaşlarımdan borç aldım” diyerek kendisini savunmuştu. Boşama sürecinde, 3 milyon TL civarına nakit, 1 milyon sterlin değerinde ev ve araba içeren rakamlar mahkemede gündeme gelmişti.

kaynak:haberkıbrıs

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18