Özgürgün'den hükümete sert tepki!

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün hükümetin beceriksiz ve vurdumduymaz tavırları karşısında sert bir açıklama yaptı.

Özgürgün'den hükümete sert tepki!
banner23

Özgürgün açıklamasında şöyle konuştu:

“Hükümetin ülkede üretimin temel girdilerine zam üstüne zam yaparak yarattığı ekonomik krizin tüm faturasını halkımıza yüklemeye çalışması hayvan üreticilerini de sokağa döktü.

Halkımızı üretimden koparmamak, istihdam amaçlı üretimi yaşatmak hükümetlerin asli görevidir ve görevi olmalıdır. Hakkını aramak adına kavurucu sıcaklar altında yollara dökülen yüzlerce hayvancımızın karşısına çıkacak yüzü, söyleyecek sözü olmayanlar polisimizle halkımızı ne yazık ki karşı karşıya getirmişlerdir.

Dövizin yarattığı etki yetmezmiş gibi bir de elektrik, akaryakıt, hayvan yemi ve temel üretim hammaddelerine acımasızca yapılan zamlar ne yazık ki gerek hayvancıyı, gerek çiftçiyi gerekse reel sektörü iş yapamaz, üretemez, ayakta duramaz duruma getirmiştir.

Hükümetin iş bilmez, beceriksiz tavırları bilinen işbirlikçi kesimlerin halkımızı devletinden soğutmaya, yarınlarına ilişkin umutsuzluğa sürüklemeye ve çözümü sadece birleşik Kıbrıs’ta görmeye yöneltmektedir.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz, Kıbrıs konusunda bir takım gelişmelerin beklendiği bu süreçte ülkede yaşanan ekonomik krizin temel nedenini Türkiye’ye bağımlılığa ve Kıbrıs sorununun devamına bağlayan düşünce sahiplerinin eylemleriyle ülkenin birlik ve bütünlüğüne zarar vermesine, hele de bu kriz ortamında kutuplaşma ve kamplaşma yaratmalarına göz yummayacağız.

Kıbrıs Türk Halkı daha önce de bu kriz ortamlarından birlik ve beraberlikle Anavatan Türkiye ile uyum içerisinde çıkmasını bilmiştir ve şimdi yine iş bilmez, dört başlı hükümete rağmen bu krizden el birliğiyle çıkacaktır”.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Musa eşki
Musa eşki - 2 yıl Önce

Türkiye'de kriz var diyorlar
Burada fırsatçılık hemen göreve başlıyorlar
Halbuki Türkiye'de domates soğan badetes bir liranın altında satıyorlar
Türkiye'de fırsatçılık 50 bin lira ceza kesiyor
Burada niçin böyle bir şey uygulamıyor kar
Çünkü bu devlette aynı fırsatı kullanıyor
Hele o özersayın vaatleri nerede
Oda koltuğa geçti unuttu
Ben ancak şunu söylerim yazıklar olsun

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18