“Özersay’ın polis içinde uzantıları var”

 “Partimin üst düzey makamları bu duruma sessiz kalmamalıdır”

“Özersay’ın polis içinde uzantıları var”
banner23

 “Partimin üst düzey makamları bu duruma sessiz kalmamalıdır”

Eski Başbakan, UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün, polisin hakkında soruşturma yaptığı ve dosyasının ilerlediği bu gelişme ardından kendisinin hükümete güvenoyu vermeme kararı aldığı yönündeki iddialara yanıt verdi. Özgürgün, Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. 

Bu yalan ithamları yapan ilgili gazetelere en kısa sürede yasal takip başlatacağımı söylemek istiyorum diyen Özgürgün, hakkımda herhangi bir yolsuzluk, bir usulsüzlük belirlenmesi ve ispatlanması halinde istifa etmeye hazır olduğunu,  Özersay’ın polis içinde uzantıları bulunduğunu, polis içinden bazı kişilerin kendisi ile işbirliği yaptığını iddia etti. Özgürgün,parti üst düzey makamlarının da bu duruma sessiz kalmaması gerektiğini ifade etti. 

“Özersay, tükenmişlik sendromu yaşıyor” 

Kudret Özersay’ın tükenmişlik sendromu yaşadığını belirten Özgürgün şunları söyledi; 

“Kudret Özersay, tam 15 aydır bu benimle uğraşmaktadır. Sadece 7 Ocak seçimleri sonrasında eşimin evi ve arabası ile ilgili o dönem evli olmamamız nedeniyle Meclis’e mal bildirim beyanında bulunmadığım için sorun yaşadım. Bunun dışında bana herhangi bir soruşturma ne geldi ne de böyle bir durumun gerçeklik payı vardır. Kudret Özersay’ın yakın zamanda neredeyse UBP’nin bakanlıklarını belirleyecek açıklamaları vardır. Kendisi haddini aşmış bir vaziyette ve tükenmişlik sendromu yaşamaktadır. Benim güvenoyu konusunda yaptığım açıklamaları böyle bir soruşturma üzerine yaptığım tamamen gerçek dışıdır. 

“Özersay’ın polis içinde uzantıları var” 

Bu yalan ithamları yapan ilgili gazetelerle en kısa sürede yasal takip başlatacağımı söylemek istiyorum. Özersay’ın polis içinde uzantıları bulunmaktadır. Maalesef polis içinden bazı kişilerin kendisi ile işbirliği içerisinde olduğunu düşünmekteyim. Bu asılsız haberin yani hakkımda soruşturma dosyalarının hızlandırıldığı gibi konuların dışa aktarımı da yine aynı kişiler tarafından dışarıya yansıtılmaktadır. Polis teşkilatındaki yetkili mercilerin bu konuda harekete geçmesini bekliyorum. 

Bu konuda sonuna kadar mücadele etmeye kararlıyım. Özersay ve çetesinin başlattığı karalama kampanyasına izin vermeye niyetim yok. Hakkımda herhangi bir yolsuzluk bir usulsüzlük belirlensin ve ispatlansın istifa etmeye hazırım. Dokunulmazlığımın kaldırılması konusuna gelince Anayasaya göre bunun savcılıktan gelmesi gerekmektedir. Henüz dokunulmazlığımın kaldırılması konusunda hiçbir bildirim gelmemiştir. 

“Mecliste’ki güven oylamasına katılmayacağım “ 

Partimin bu dönemde alacağı her karara destek vereceğimi geçtiğimiz hafta dile getirmiştim. Ancak görüyorum ki Özersay üzerime saldırmaya devam edecek. Bu nedenle kararımda değişiklik olmuştur. Patime karşı sorumluluğum ön plandadır Cumartesi meclise gitmem halinde ret oyu vermem gerekecektir. Dolayısı ile meclis oturumuna gitmeyeceğim. 

21 yıl Milletvekilliği, Başbakanlık, Parti Genel Başkanlığı ve çeşitli bakanlıklarda görev almış biri olarak, şu an hükümet ortağı olan bir kişiye hakkımda yaptığı tüm olumsuz, hakarete varan açıklamaları söyletmemeleri lazım. 

“Partimin üst düzey makamları bu duruma sessiz kalmamalıdır”

21 yılda bulunduğum hiçbir makamda görevimi kötüye kullanmadım. UBP tabanından Kudret Özersay’ın tutumu hakkında ciddi bir destek aldım herkese buradan teşekkür ederim ancak parti üst düzey makamları bu duruma sessiz kalmamalıdır. 

Benim tepkim sadece Özersay’a dır. Aylardır süren bir birikim var. Üzerine basa basa söylemek istiyorum bu konuda sonuna kadar mücadele etmeye kararlıyım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18