Özersay'dan sosyal medya üzerinden tepki...

Özersay'dan sosyal medya üzerinden tepki...
Devam eden meclis oturumu sırasında Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, UBP'li vekillerin oturum sırasında yaptıklarına kişisel sosyal medya hesabından tepki koydu.

Özersay paylaşımında "Sağolsunlar UBP'li vekiller beş yılda konuşmadıkları kadar bugün kürsüde konuştular" dedi. İşte Özersay'ın o paylaşımı:

"Son 11 saattir Meclis oturumu devam ediyor, daha da en az üç saat devam eder diye düşünüyorum. Bu sorun değil, 24 saat de sürse biz buradayız. Öte yandan ana muhalefet UBP vekillerinin gece yarısını geçirerek, güven oylamasını Çarşamba yerine Perşembeye atma çabaları çok açık. Peki bunu yaptıklarında ne olacak?

Ülkeye bir gün daha kaybettirecekler, bütçenin görüşülmesi ve onaylanması da bir gün daha gecikecek. Ülkeye bugüne değin kaybettirdikleri zaman yetmezmiş gibi bir gün daha!

Sabahtan bu yana dikkatlice dinliyorum, UBPli vekillerin büyük bir bölümünün Halkın Partisi parti programından ve seçim bildirgesinden övgü ile bahsediyor olması dikkat çekici.
Bunların tamamının neden Hükümet Programında yer almadığını soruyorlar. Koalisyonun biz uzlaşma meselesi olduğunu, koalisyon ortaklarınızla ancak üzerinde uzlaştığınız noktaları Hükümet Programına koyabileceğinizi ya bilmiyorlar, ya da bilmek işlerine gelmiyor.

Makul öneri ve eleştirileri not ettik, sağolsunlar. Öte yandan sayın UBP vekilleri öyle bir konuşuyorlar ki bu ülkenin siyasi geçmişini bilmesek yıllardır hükümette hiç olmadılar ve bu durumda hiç sorumlulukları yok diye düşüneceğiz.

Bir de bazı milletvekilleri/eski bakanlar, sanırım geçen yasama döneminde toplamda beş yılda bugün kürsüde konuştukaları süre kadar bile konuşmadılar

Biz buradayız
#devam"
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 01:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18